شنبه, ۱۰ آبان ۱۳۹۹
آخرین اخبار
23 سپتامبر 2020 ، ساعت 11:16 503 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :63107
عضو شورای عالی وکلای قوه قضائیه کشور؛

آزمون وکالت دادگستری  مرکز وکلای قوه قضائیه چهارم مهر برگزار می شود

عضو شورای عالی وکلای قوه قضائیه کشوراعلام کرد :  آزمون وکالت دادگستری مرکز وکلای قوه قضائیه روز جمعه مورخ ۹۹/۰۷/۰۴ در مراکز کلیه استان ها  از جمله استان گیلان  با رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت سراسری و هم زمان برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، محمد عباسی در گفتگو با جلال شرق  با بیان اینکه این آزمون برای دومین بار در گیلان برگزار می شود گفت : مرکز وکلای قوه قضائیه به عنوان تنها نهاد بزرگ جامعه مدنی در کشور می باشد که متولی  حوزه وکالت، کارشناسی رسمی و مشاوره خانواده است.

نائب رئیس هیات مدیره مرکز وکلای قوه قضائیه استان گیلان  افزود:   این مرکز دارای ماموریت های عدیده ای در سطح ملی و استانی، از قبیل احیای حقوق عامه و تسهیل دسترسی عموم به خدمات حقوقی و قضائی و کارشناسی است.

عباسی  به ماموریت‌ها و وظایف دیگر این مرکز اشاره و اظهار کرد  : برقراری تعامل و ارتباط با نهادهای حاکمیتی کشور از قبیل قوه قضائیه، دولت، مجلس شورای اسلامی در راستای طراحی نظام خدمات حقوقی با رویکرد پیش گیری محور و افزایش صلح، اصلاح قوانین و تهیه لوایح مربوطه، همکاری با وزارت خارجه،جهت حل مسائل بین المللی  از برنامه های مرکز وکلای قوه قضاییه  است

وی  توسعه کسب و کار نوین حقوقی، تخصصی کردن وکالت، استاندارد سازی و ایجاد وحدت رویه در امور کارشناسی ، ارتقای دانش حقوقی مردم، تسهیل دسترسی به خدمات حقوقی، تخصصی کردن خدمات حقوقی متناسب با نیاز فعالان اقتصادی  را از دیگر ماموریت های این مرکز برشمرد  و خاطر نشان کرد : همه وظایف و اهداف این مرکز   با برنامه مدون و پیگیری مستمر قابلیت اجرایی دارند، کما اینکه بسیاری از این موارد در حال انجام است.

عضو شورای عالی وکلای قوه قضائیه کشور با اشاره به خروجی دانشکده های حقوق که بالغ بر ۶۰۰ هزار دانش آموخته ی رشته حقوق در کشور است گفت: در راستای دست رسی آسان تر مردم به وکلا و خدمات حقوقی به مثابه ی سال قبل، مرکز وکلای قوه قضائیه مبادرت بر برگزاری آزمون وکالت کردهع است که بیش از ۸۵۰۰۰ نفر در این رقابت شرکت می‌کنند .

عباسی  افزود :  از این تعداد شرکت کننده ۷۵۰۰ نفر پذیرفته خواهند شدکه با احتساب پذیرفته شدگان آزمون ۹۹ تعداد وکلای این مرکز از مرز ۳۹۰۰۰ نفرعبور خواهد کرد.

نائب رئیس هیات مدیره مرکز وکلای قوه قضائیه استان گیلان  با بیان این که در استان گیلان، تعداد ۲۸۷۲ نفر با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت افزود :  پس از اعلام هیات نظارت مرکزی، تعداد مورد نیاز استان ها مشخص  و انتخاب خواهند شد

محمد عباسی  در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای تمامی شرکت کنندگان اظهار امیدواری کرد که در این دوره از آزمون ،  افراد توانمند، مسؤولیت پذیر و متعهد  وارد جامعه ی وکلا شوند تا درخدمت به مردم و جامعه و هم چنین در ارتقای شأنیت قشر فرهیخته ی وکالت کوشا باشند. .

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است