پنج شنبه, ۱ مهر ۱۴۰۰
آخرین اخبار
16 فوریه 2018 ، ساعت 10:58 2,130 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :37813
فرماندار آستارا:

آستارا مینیاتوری از فرصت‌های توسعه در کشور است + تصاویر

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا در همایش ملی فرصت ها و محدودیت های سرمایه‌گذاری این شهرستان گفت: آستارا مینیاتوری از فرصت‌های توسعه، در کشور است.

به گزارش جلال شرق به نقل از روابط عمومی آستارا، یونس رنجکش در این همایش که برای نخستین بار به ابتکار فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهارکرد: موقعیت های گردشگری و تجاری این شهرستان بهترین فرصت سرمایه‌گذاری است و سرمایه گذاران داخلی و خارجی میتوانند از آن استفاده کنند.

وی ادامه داد: این شهرستان را میتوان به جهت دارا بودن موقعیتی خاص، مینیاتوری از فرصت‌های توسعه کشور دانست که باید با برنامه ریزی و معرفی ظرفیت های آن، توسعه آستارا را شتاب بخشیم.

رنجکش افزود: جذابیت های زیادی برای سرمایه‌گذاری در این شهرستان ایجاد شده و برنامه برندسازی آستارا را در زمینه های مختلف ادامه می دهیم.

وی اظهار کرد: دولت با سرمایه‌گذاری و مشارکت جمهوری آذربایجان، خط ریلی آستارا – آستارا را به ثمر نشاند و فرصت‌های سرمایه‌گذاری آستارا در اقتصاد کشور تحول ایجاد خواهد کرد.

رنجکش اضافه کرد: خط ریلی آستارا – آستارا نقطه کانونی کریدور شمال – جنوب است و تاثیر آن در حوزه تجارت خارجی غیرقابل انکار خواهد بود.

به گزارش جلال شرق، نخستین همایش ملی فرصت ها و محدودیت های سرمایه‌گذاری در آستارا با هدف استفاده از ایده های صاحب نظران برای توسعه همه جانبه آن، با حضور بیش از ششصد نفر اعم از اندیشمندان و چهره های علمی و اقتصادی و مسئولانی از نقاط مختلف کشور در هتل اسپیناس این شهرستان مرزی برگزار شد.

این همایش به همت فرمانداری آستارا و پارک علم و فناوری استان گیلان، شوراهای اسلامی و شهرداری های شهرهای آستارا و لوندویل و حمایت علمی و معنوی دستگاه ها و نهادهای دولتی و خصوصی متعدد برگزار شد.

بیش از ۱۵۰ مقاله علمی در ۵ محور به دبیرخانه این همایش ارسال شده که با پنل های تخصصی با حضور اساتید دانشگاه در زمینه های گردشگری، مدیریت، دیپلماسی، کارآفرینی، آموزش صادرکنندگان و ژئوپلیتیک دریای خزر و ۳۷ مقاله به صورت پوستر و ۱۹ مقاله در قالب سخنرانی برای حاضرین ارائه شدند.

همچنین در این همایش برای اولین بار فیلم مستندی با عنوان “آستارا؛ مینیاتوری از فرصت‌های توسعه کشور” پیرامون معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بندر مرزی آستارا رونمایی شد.

برگزاری نمایشگاه توانمندی‌ها و ظرفیت‌های اقتصادی، تجاری و گردشگری شهرستان آستارا، بازدید از مجموعه سرمایه‌گذاری‌های منطقه ویژه اقتصادی و تور آستارا گردی و معرفی جاذبه‌های گردشگری و سرمایه‌گذاری این شهرستان از دیگر بخش‌های پیش‌بینی‌شده برای همایش ملی فرصت‌ها و محدودیت‌های سرمایه‌گذاری در شهرستان آستارا بود.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است