سه شنبه, ۲۹ مرداد ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ، ساعت ۱۵:۵۰ 1,157 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :46036

آستانه اشرفیه میزبان اختتامیه جشنواره شعر دفاع مقدس است

 دبیر اجرایی جشنواره های استانی شعر دفاع مقدس و جایزه ادبی یوسف گیلان از میزبانی آستانه اشرفیه برای برگزاری مراسم اختتامیه این جشنواره ها خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، اسماعیل محمدپور  با بیان این خبرگفت: اختتامیه این دو جشنواره استانی ۲۵ آذرماه جاری برگزار می شود.
وی با بیان جزئیات روند اجرایی دو جشنواره گفت: جایزه ادبی یوسف یک جایزه ملی است که در حوزه داستان کوتاه دفاع مقدس تعریف شده و امسال برای اولین بار بخش استانی را برگزار کرده ایم.
وی با اشاره به آثار رسیده به دبیرخانه های جشنواره های استانی شعر دفاع مقدس و جایزه ادبی یوسف افزود: تعداد ۶۸ اثر به دبیرخانه جایزه ادبی یوسف رسید که از این تعداد بعد از پالایش اولیه ۴۰ داستان کوتاه در اختیار داوران جشنواره قرار گرفت و داوران پنج اثر را به عنوان برگزیده انتخاب کردند.
مدیر ادبیات و تاریخ دفاع مقدس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان گفت: پنج اثر برگزیده پس از آیین اختتامیه برای رقابت با برگزیدگان سایر استان ها به دبیرخانه مرکزی جایزه ادبی یوسف ارسال خواهد شد.
محمدپور همچنین با تشریح روند اجرایی جشنواره استانی شعر دفاع مقدس گفت: فراخوان این جشنواره امسال همزمان با هفته دفاع مقدس ( اول مهر ماه) اعلام شد و تاپایان آبان ماه ادامه داشت.
وی افزود: طی این مدت ۱۴۷ اثر از شاعران گیلانی به دبیرخانه ارسال که پس از ارزیابی توسط هیات داوران چهار اثر در بخش بزرگسال و یک اثر در بخش کودک و نوجان به عنوان آثار برگزیده انتخاب شدند.
دبیر اجرایی جشنواره استانی شعر دفاع مقدس با بیان اینکه بیست و یکمین کنگره شعر دفاع مقدس امسال با دبیری دکتر محمود اکرامی فر به کار خود پایان داد، گفت: برگزیدگان استان در کنگره شعر دفاع مقدس با برگزیدگان سایر استان ها به رقابت خواهند پرداخت.
وی بیان داشت: آیین اختتامیه جشنواره های استانی شعر دفاع مقدس و جایزه ادبی یوسف در دو بخش صبح و عصر برگزار می شود که برنامه صبح اختتامیه شامل یک بسته علمی تخصصی است که به میزبانی دانشگاه پیام نور رشت برگزار و در آن ضمن شعرخوانی چند شاعر برگزیده به طرح مباحث تخصصی در حوزه ادبیات دفاع مقدسمی پردازند.
به گفته محمدپور ، برنامه عصر اختتامیه نیز شامل شعر خوانی شاعران جوان و پیشکسوت، تجلیل از مقام علمی مرحوم زنده یاد دکتر غلامرضا رحمدل و تقدیر از برگزیدگان دو جشنواره شعر دفاع مقدس و جایزه ادبی یوسف و برنامه های جنبی دیگر است که به میزبانی حرم مطهر سید جلال الدین اشرف برگزار می شود.
برگزیدگان هر یک از این جشنواره ها به مرحله کشوری که در اسفندماه در شیراز برگزار می شود، راه می یابند .
جمشید عباسی، اسماعیل محمدپور و فرامرز محمدی پور داوری این مرحله از جشنواره استانی شعر دفاع مقدس را برعهده داشتند./ایرنا

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است