سه شنبه, ۲۹ مرداد ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ، ساعت ۱۹:۴۲ 816 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :48624

 آستانه اشرفیه میزبان مسابقات عترت و نماز  دانش آموزان دختر استان گیلان

سی و هفتمین دوره مسابقات عترت و نماز دانش آموزی دختر سراسر استان گیلان در حوزه علمیه معصومیه خواهران شهرستان آستانه اشرفیه برگزارشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، این دوره از مسابقات که در دو بخش برادران با حضور ۱۶۰۰نفر در مدرسه امیر المومنیین رشت به مدت ۴ روز برگزارشده بود  از روز گذشته در بخش خواهران  با حضور ۱۴۰۰نفر از دانش آموزان دختر از سراسر استان گیلان در آستانه اشرفیه  آغاز شد

رئیس قرآن و نماز اداره کل آموزش و پرورش گیلان   ضمن تشکر از مدیر حوزه علمیه خواهران شهرستان آستانه اشرفیه گفت: مراحل اولیه مسابقات عترت و نماز با حضور ۲۰۰هزار نفر دانش آموز در ۱۳ رشته خواهران و ۱۵ رشته برادران  از آذر ماه شروع شد که دانش آموزان پس از برگزاری مراحل آموزشگاهی و منطقه ای ، نفرات برتر ۳۶ منطقه آموزش و پرورش  به مراحل استانی راه یافتند.

عباس صفائی افزود : این مسابقات در روزهای  شنبه و یکشنبه نیز ادامه خواهد داشت و نفرات برگزیده اول تا سوم در رشته های مختلف طی مراسمی که از سوی اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار خواهد شد تقدیر به عمل خواهد آمد.

این مقام مسئول ادامه داد:  نفرات برتر هر رشته عترت و نماز استان گیلان ، در مسابقات کشوری که تابستان سال آینده  در مشهد برگزار می شود اعزام  خواهند شد.

صفائی به استعدادهای بالقوه استان گیلان و توانمندی دانش آموزان گیلانی اشاره کرد و گفت: ۱۹ نفر از منتخبین گیلان در مسابقات کشوری سال گذشته رتبه های اول تا پنجم را احراز کردند  به طوری که یکی از دانش آموزان در بخش بین المللی مسابقات نیز راه یافت.

فرماندار آستانه اشرفیه نیز ضمن تقدیر از عوامل اجرایی برگزاری این مسابقات گفت: در فضای جنگ رسانه ای دشمن که می خواهند دانش آموزان نوجوان و جوان ما را از قرآن جدا کنند اهمیت کار شما دو چندان خود را نشان می دهد.

رحیم حیدری  ضمن آروزی توفیق برای همه نسل دانش آموزی استان و کشور  از برگزاری چنین مسابقاتی در سطح آموزشگاهی استان  اظهار خرسندی و آرزوی توفیق برای همه برنامه ریزان مسابقات قرآنی  کرد.

 

گفتنی است  ظهر امروز ، فرماندار ، فرماندهان نیروی انتظامی و سپاه پاسداران ، رئیس شورای اسلامی و شهردار ، جمعی از مسئولین و رئیس هیئت امنای حرم مطهر سلطان سید جلال الدین اشرف و مسجد جامع  استانه اشرفیه از نحوه برگزاری این مسابقات دیدن و توضیحات لازم از سوی برگزار کنندگان ارائه شد.

 

هم چنین در حاشیه برگزاری این مسابقات صنایع دستی خواهران حوزه علمیه آستانه اشرفیه در معرض دید و فروش قرار گرفت.

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است