دوشنبه, ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
آخرین اخبار
29 جولای 2018 ، ساعت 19:39 2,008 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :42284
رئیس ستاد برگزاری جشنواره بادام زمین آستانه اشرفیه اعلام کرد :

آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر میزبان جشنواره بادام زمینی

رئیس ستاد برگزاری جشنواره بادام زمینی از موافقت این ستاد با  برگزاری جشنواره بادام زمینی در شهرهای آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر خبر داد.

به گزارش جلال شرق ، پس از برگزاری موفقیت آمیز  جشنواره بادام زمینی  برای  ایجاد نشاط اجتماعی  ومعرفی برند بادام زمینی آستانه اشرفیه در دو سال گذشته ، ستاد اجرایی جشنواره با محوریت جهاد کشاورزی آستانه اشرفیه   دومین نشست خود را با حضور فرماندار در سالن اجتماعات  فرمانداری برگزارکرد.

در این نشست یکی از اعضای اجرایی جشنواره  با ارائه گزارشی از روند برنامه ریزی و نحوه برگزاری  جشنواره  گفت:   با توجه به نزدیک شدن به ماه محرم این جشنواره زودتر از سنوات گذشته در پایان نیمه اول  شهریور در این شهرستان  برگزار می شود

وی در باره نحوه فراخوان برگزاری  جشنواره عکس بادام زمینی ، حرکت کارناوال بادام زمینی در شهرهای آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر ،  برپایی نمایشگاه بادام زمینی در محل استقرار بادام فروشان پشت حرم ، برگزاری جشنواره غذایی فرآورده های بادام زمینی  و…برپایی دو جشنواره خاص در بندر کیا شهر و آستانه اشرفیه مطالبی را بیان کرد.

در ادامه مهندس حمید رضا سلیمانی دبیر جشنواره بادام زمینی گفت: یکی از آرزوهای من در گذشته و حال این است که این جشنواره  از لحاظ کیفیت در یک سطح بسیار خوبی برگزار شود.

رئیس جهاد کشاورزی  افزود :  همان طوری که در اهداف برگزاری این جشنواره آمده  است این جشنواره با موضوع  کشت مکانیزه و تولید بادام ارگانیک سالم   برگزار خواهد شد  که امیدواریم  در فرآیند تحقق آن  گام هایی را برداریم .

رئیس اتاق اصناف  و مسئول اجرایی جشنواره ضمن تقدیر و حسن اعتماد فرماندار شهرستان  نسبت به واگذاری مسئولیت اجرایی جشنواره  گفت: از آن جایی که ما طی دو سال گذشته در کنار تیم اجرایی این جشنواره بودیم و با توجه به دغدغه های اتاق اصناف لازم دیدم که پیشنهاد کنم هم چنان   بر روال سال گذشته این جشنواره را در کنار تیم اجرایی  برگزار کنیم .

قربان رعنای رئوف  به موضوع هزینه های برگزاری جشنواره  اشاره کرد و افزود : اتاق اصناف هم چون سنوات گذشته و بر اساس تعهدات خود عمل خواهد کرد و از مشارکت اصناف  به ویژه بادام پزان در برگزاری این جشنواره   بهره خواهد برد.

رئیس شورای اسلامی  بندر کیاشهر نیز در این نشست با اذعان به اینکه دغدغه ی شورای شهر بندر کیاشهر برگزاری جشنواره بادام زمینی در این بخش بوده است گفت: با نشستی که با اعضای این شورا داشتیم ما آمادگی لازم را برای برگزاری یک روزه این جشنواره خواهیم داشت.

حاتم پورباقری خاطر نشان کرد : با این که بیشترین محصول بادام زمینی در روستاهای این بخش کاشت ، داشت و برداشت  می شود  ولی طی دو دوره برگزاری این جشنواره  شهر بندر کیاشهر بهره ای از آن  در ایجاد نشاط اجتماعی  نبرده است که امیدواریم امسال بتوانیم این برنامه را در کیاشهر داشته باشیم .

در ادامه پس از توضیحات رئیس اداره فرهنگ و  ارشاد اسلامی آستانه درباره نحوه برگزاری جشنواره عکاسی  ، رئیس اداره صنعت و معدن و تجارت در خصوص نقش و مشارکت  بخش خصوصی در برگزاری این جشنواره  ، فرماندار آستانه اشرفیه ضمن تقدیر از اعضای ستاد و با اشاره به فعالیت کمیته علمی و اجرایی  جشنواره گفت:  امیدواریم آهدافی را که در این جشنواره به دنبال آن هستیم به نحو مطلوبی بتوانیم  در این جشنواره نشان دهیم

رئیس ستاد اجرایی  جشنواره بادام زمینی افزود :  استفاده از فضاهای مجازی و بهره گیری از عکس های جشنواره قبلی   و برنامه ریزی برای برگزاری دو جشنواره مستقل در آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر  از سیاست های این جشنواره است.

مهندس رحیم حیدری به نقش و مشارکت مردم در برگزاری باشکوه این جشنواره اشاره کرد و خواستار تلاش همه عوامل ستاد  برای تحقق اهداف برگزاری این  جشنواره  به ویژه معرفی  فرآورده های بادام در بخش غذایی شد

به گزارش خبرنگار جلال شرق ،  در این نشست مقرر شد تیم اجرایی جشنواره در نشست روز سه شنبه در شورای شهر بندر کیاشهر درباره  زمان و مکان  برگزاری جشنواره  و راه اندازی کارناوال خیابانی بادام در کیاشهر همراه با اجرای  تئاتر خیابانی و مسائل دیگر  ، تصمیم لازم را اتخاذ کند.

 

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است