جمعه, ۲۳ آذر ۱۳۹۷
آخرین اخبار
۲۳ آذر ۱۳۹۵ ، ساعت ۱۸:۱۳ 393 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :24933

آشنایی دانش‌آموزان با ادارات و نهادها نقش بسزایی در تصمیم‌گیری مشاغل آن‌ها خواهد داشت

رئیس اداره تأمین اجتماعی آستانه‌اشرفیه به هنگام بازدید دانش‌آموزان مدرسه بشارت از اداره تأمین اجتماعی این شهرستان گفت: آشنایی دانش‌آموزان با ادارات و نهادها نقش بسزایی در تصمیم‌گیری مشاغل آن‌ها خواهد داشت

به گزارش جلال شرق، صادق پور دل بابیان اینکه از قبل هم بازدیدهای دانش‌آموزی مدنظر اداره‌ی تأمین اجتماعی شهرستان بوده است اظهار کرد: بازید دانش‌آموزان نباید مختص به این اداره باشد بلکه دانش‌آموزان ما باید ادارات و نهادهای شهرستان را بشناسند و با شرح وظایف آن‌ها آشنایی پیدا کنند.

وی خاطرنشان کرد: آشنایی دانش‌آموزان با ادارات پس از اتمام تحصیلات باعث خواهد شد که برای جذب در بازار، شناختی در حیطه فعالیت ادارات داشته باشند.

پور دل با اشاره به‌نظام آموزشی کشور، که مبتنی بر محفوظات و کتبی مانند ریاضی، علوم و … . است افزود: گاهی از دانش‌آموز دانشجو که درخواست می‌شود تقاضایی مبنی بر مفقود شدن دفترچه بیمه خود بنویسد مشاهده می‌شود که قادر به نوشتن یک تقاضانامه ساده هم نیست.

رئیس اداره تأمین اجتماعی آستانه‌اشرفیه ادامه داد: گاهی اوقات بعضی از دانش‌آموز و دانشجوی ما هم غلط‌های نامانوسی را دیکته می‌کنند که نشان می‌دهد ظاهرا با واژه‌ی تأمین اجتماعی تاکنون برخورد نکرده است.

وی بابیان اینکه ما دوست داریم که دانش‌آموزان بیایند و خارج از یک تفاهم‌نامه‌ی اداری از ادارات بازدید کنند اظهار کرد: این تعامل و همکاری مقدور نیست مگر این‌که مدیران مدارس و آموزش‌وپرورش دراین‌باره برنامه‌ریزی کنند تا دانش‌آموزان با نهادها وادارات مختلف شهرستان در طول سال تحصیلی آشنا شوند.

رئیس اداره تأمین اجتماعی تصریح کرد: آشنایی با ادارات به‌ویژه، تأمین اجتماعی می‌تواند آگاهی‌های لازم را به دانش‌آموز انتقال دهد و او بتواند بخشی از مسائل مبتلابه خانواده‌ی خود را که مربوط به تأمین اجتماعی است با آشنایی نسبت به قوانین و فعالیت‌های اداره‌ی تأمین اجتماعی آگاهی‌های لازم را ارائه دهد.

وی سازمان تأمین اجتماعی را یکی سازمان‌های بزرگ کشوری نام برد که دارای استقلال مالی است و افزود: بسیاری از ادارات کشوری فقط جنبه‌ی هزینه‌ای دارند، اما تأمین اجتماعی با حق بیمه‌ای که وصول می‌کند درآمدهای حاصل را کسب و درراه رفاه بیمه‌شدگان هزینه‌های لازم را انجام می‌دهد.

در این بازدید که نزدیک به ۴۰ نفر از دانش‌آموزان مدرسه بشارت به همراه مدیر و معاون آموزش‌وپرورش حضور داشتند توسط کارشناس تأمین اجتماعی شهرستان گزارشی از روند فعالیت‌ها و خدمات این سازمان ارائه و در پایان از بخش‌های مختلف اداری بازدید و توضیحات لازم توسط دوایر مربوط ارائه گردید

در پایان این بازدید به ۵ نفر از دانش‌آموزانی که به سوا لات کارشناس تأمین اجتماعی پاسخ صحیح داده بودند به‌رسم یادبود هدایایی داده شد.

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است