پنج شنبه, ۸ خرداد ۱۳۹۹
آخرین اخبار
26 مارس 2020 ، ساعت 17:16 210 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :59251

آغاز به کار ۱۷ روانشناس و مددکار داوطلب در نقاهتگاه بیماران کرونایی رشت

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر گیلان در نشست با مددکاران اجتماعی از آغاز به کار ۱۷ روانشناس و مددکار داوطلب در نقاهتگاه بیماران کرونایی در رشت خبر داد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، بهزاد پرستش  در این نشست با اشاره به راه اندازی نقاهتگاه بیماران کرونایی از سوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان و همکاری جمعیت هلال احمر بیان کرد: بر اساس جلسه مشترک هلال احمر با دانشگاه علوم پزشکی و لزوم ایجاد راه اندازی نقاهتگاه رشت، این جمعیت با آغاز فعالیت نقاهتگاه نسبت به تامین روانشناس و مددکار اعلام آمادگی کرده است.

پرستش ضمن اشاره به هدف روانشناسان و مددکاران داوطلب در نقاهتگاه مذکور اذعان داشت: روانشناسان با هدف ارتقای روحی و روانی و مشاوره بیماران و مددکاران نیز با هدف پیگیری امورات اجتماعی و معیشتی آنان فعال می شود.

بهزاد پرستش ضمن اشاره به حضور روانشناسان و مددکاران در نقاهتگاه المپیک رشت تصریح کرد: بهبود بخشی به شرایط روانی و اجتماعی بیماران و ایجاد فضای مناسب برای روند بهبود وضعیت بیماران از اقدامات این عزیزان در نقاهتگاه خواهد بود.

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به شرایط نقاهتگاه المپیک رشت خاطرنشان کرد: نقاهتگاه المپیک رشت با ۱۶۶ تخت برای بیماران کرونایی فعال است که بیماران پس از ترخیص از بیمارستان در این نقاهتگاه تحت مراقبت و تکمیل دوره درمان و نقاهت قرار می گیرند.

وی  افزود : فرد بیمار  حتماً می بایست از طرف بیمارستان به شرط عدم امکان ایزولاسیون در منزل ؛ وجود فرد نقص ایمنی در محل سکونت بیمار ، و یا اینکه بیمار جز گروه پرخطر از نظر عوارض کرونا ۱۹باشد و یا عدم اسکان ارائه خدمات پرستاری در افراد خانواده  می تواند به نقاهتگاه معرفی شود.

پرستش خاطر نشان کرد : بیمارستان قبل از ترخیص بیمار  با وی در باره شرایط ذکر شده ؛ صحبت و در صورت رضایت بیمار به نقاهتگاه معرفی می شود و خود شخصاً نمی تواند به نقاهتگاه برود.

انتهای پیام/

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است