چهارشنبه, ۳۰ مهر ۱۳۹۹
آخرین اخبار
22 می 2016 ، ساعت 09:14 662 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :15121

آقای من ! همه به احترام تو قیام کرده اند.

سرویس یاد داشت جلال شرق ،

آقای من ! همه به احترام تو قیام کرده اند.
شاید در هر کوی و برزن که دیشب گذر می کردی ، گروه گروه انسانهای عاشقی می دیدی که هریک به اندازه وسع خود تلاش می کردند که با شاد کردن دل مومنین و انسان رهگذر ، دل خود را همانند پرستوهای عاشق به انوار محبت نوازشگر صاحب زمین و زمان بسپارند تا از گوشه چشمی از وجود مبارکش به تمنایی ، سر سودایی را به نظاره بنشیند.
براستی کدامین واژگان می توانند توصیف شور و شعور مردمی را بیان کند که همه در انتظار یک جاده نورانی ندای « اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّهِ بْنِ الْحَسَنِ » را برای سلامتی وجود نازنینش سر دهند.
دیشب شهرم هم چون شهرهای ایران زمین به ویژه اماکن مقدسه حال و هوایی خاص داشت و شیعیان آقا همه به احترام او قیام کرده بودند و بضاعت آنان واژگانی از جنس دعا بود که دست هایشان به سمت عالم عرش « یَا مَوْلانَا یَا صَاحِبَ الزَّمَانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ » را از حضرت حق طلب می کردند.
آری آستانه اشرفیه شهر مذهبی و دارالمومنین استان گیلان شبی پر از جشن و انتظار را به سر برد و در دست هر نوجوان ، جوان ، مرد و زن ، دختر و پسر ، دانش آموز و دانشجو ، کشاورز و بازاری ، تاجر و دانشگاهی ، مدیر و مسئول دُرّ دانه ی شکوفه های بهاری بود که بوی خوشش را به مشام خود حس می کرد و از بوی فرح بخش نسیم « مژده ای دل که مسیحا نفسی می آید » روح خود را پالایش و به عطر وجودش شستشو می داد.
آقای من ! « اکْفِیَانِی فَإِنَّکُمَا کَافِیَانِ وَ انْصُرَانِی فَإِنَّکُمَا نَاصِرَانِ » و من نیز به عشق ولادت تو قلم ناچیزم را برای تو انگاشتم و به چشم انتظار تو ، هم چون دیگر منتظرانت بر پا خاستم و می دانم که درختان نیز به احترام تو قیام کرده اند و بهار نیز از رایحه خوش تو زمین را سر سبز و حیات مرده را زندگی دیگر می دهد .
جان من ! فرج نورانییت ، جهالت زمانه را خواهد سترد و دل مستضعفین را شاد، چون باور داریم که روزی تو خواهی آمد و زمین را از آن وارثان واقعی خواهی کرد« وَ نُرِیدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَی الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّه وَ نَجْعَلَهُمُ الْوارِثِینَ» و این وعده الهی است که در کلام وحی بار دیگر این بشارت را داد« بَقِیَّهُ اللّهِ خَیْرٌ لَّکُمْ إِن کُنتُم مُّؤْمِنِینَ وَمَا أَنَاْ عَلَیْکُم بِحَفِیظٍ »
مرتضی لطفی نژاد مدیر مسئول

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است