پنج شنبه, ۷ مرداد ۱۴۰۰
آخرین اخبار
30 سپتامبر 2015 ، ساعت 10:01 662 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :3627
حسین داداشی خبر داد:

آمادگی شورای هیئت‌های مذهبی و آستان مقدس سید جلال‌الدین اشرف برای اجتماع بزرگ عاشورایی

حسین داداشی در گفتگوی اختصاصی با جلال شرق، از آمادگی شورای هیئت‌های مذهبی آستانه‌اشرفیه و استان مقدس حضرت سید جلال‌الدین اشرف (ع) برای اجتماع بزرگ عاشورایی در این شهرستان خبر داد.
رئیس هیئت‌امنای حرم مقدس سلطان سید جلال‌الدین اشرف (ع) بابیان این تجمع بزرگ عاشورایی این شهرستان الگویی برای شهرهای گیلان شده است افزود: خرسندیم که مراسم عاشورایی این شهرستان آزمونه‌ای برای دیگر شهرهای بوده و به‌عنوان یک شهر مذهبی، مراسم سوگواری این شهرستان هرسال ، باشکوه بهتری ، برگزار می‌گردد.
رئیس شورای هیئت‌های مذهبیآستانه اشرفیه درباره ضرورت تشکیل ستاد مستقل محرم و صفر اظهار داشت: هدف از تشکیل این ستاد برای حمایت از هیئت‌های مذهبی مهمان و پشتیبانی از آن‌هاست.
داداشی ادامه داد: ما هرساله به‌ویژه در ایام سوگواری سالار شهیدان در هرروز بالغ‌بر ۸۰ هیئت مذهبی از نقاط مختلف گیلان و شهرستان وارد این شهر می‌شوند که باید بحث اسکان در مسیر عزاداری، پذیرایی، ترافیک شهری و مواردی این‌چنینی را با تشکیل این ستاد مدیریت کرد.
مشاور استاندار گیلان در امور اجرایی ضمن گله‌مندی از بستن مسیر هیئت‌های مذهبی مهمان در ایام ویژه عزاداری که از سمت غرب و شرق گیلان به‌طرف حرم مطهر سلطان سید جلال‌الدین اشرف (ع)حرکت می کنند تصریح کرد: چند سالی است که نیروی انتظامی تنها راه کاری که به نظرش می‌رسد بستن مسیر اصلی خیابان برای امنیت بیشتر زائران و عزاداران است و این کار نیز برای هیئت‌ها مشکلاتی را ایجاد کرده است.
وی با تصریح این مطلب که اگر آستانه‌اشرفیه را به‌عنوان یک‌قطب مذهبی بشناسیم باید میزبان خیل عظیم مهمانان عزادار در ایام ویژه باشیم افزود: کمتر شهرستانی است که طی ایام محرم و صفر همه روزه سخنرانی مذهبی در صبح و عصر برگزار گردد و این کار ویژه و فرهنگیخوبی است که در این شهرستان در حرم مطهر برگزار می شود و باید از این ظرفیت‌ها استفاده کرد.
رئیس هیئت‌امنای حرم مطهر آقا سید جلال‌الدین اشرف (ع) از نشست کارگروه‌های ویژه برای آمادگی بیشتر از ماه محرم و برگزاری مراسم‌های سنتی مذهبی در صحن حرم اشاره کرد و خاطرنشان کرد: آستان مقدس حرم مطهر با همه ظرفیت‌ها وبیش از۶۰۰نفراز کارکنان خدوم و افتخاری خود در خدمت زائران و عزاداران سالار شهیدان حسین بن علی (ع) و امامان همام است.
داداشی به این نکته اشاره داشت که حرم مطهر شهدا ( گلزار شهدای آستانه اشرفیه ) با امکانات و فضایی مناسبی که دارد می‌تواند بزرگ‌ترین اجتماع عاشورایی استان را برگزار کند .
وی گفت: علاوه بر اربعین حسینی که در سرفصل برنامه‌های مذهبی استان و کشور به ثبت رسیده است می‌توانیم دریکی از ایام محرم چنین اجتماعی را با پوشش تلویزیونی در صحن حرم مطهر شهدای آستانه‌اشرفیه برگزار کنیم.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است