سه شنبه, ۲۳ مهر ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۲۶ شهریور ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۳:۲۴ 364 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :54571

آمار بالای مرگ و میر ناشی از سرطان و سکته در آستانه اشرفیه

آمار بالای مرگ و میر ناشی از سرطان  و سکته به مرز ۶۱/۲۷ درصد طی ۵ ماهه سال جاری در بین فوت شدگان این شهرستان رسیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان آستانه اشرفیه در نشست با کمیته ثبت وقایع که به ریاست رحیم حیدری گلرودباری فرماندارشهرستان  برگزارشد  با اشاره به ثبت مرگ ۳۷۰ نفر طی ۵ ماهه سال جاری در این شهرستان گفت: ۳۸/۳۱ درصد فوت شدگان  در این شهرستان ناشی از سکته قلبی و مغزی ، ۲۲/۹۶ درصد ناشی از انواع سرطان ها ، ۱۴/۹۶ نفر ناشی از غدد و متابولیک و ۶/۲۱ درصد ناشی از تصادفات و سوانح بوده است.

مجید طالب پور  با بیان اینکه آمارمرگ و میر شهرستان در برگیرنده  گروه سنی  ۳۰ الی  ۷۰سال است  افزود : بیشترین سن متوفی ها در تصادفات و سوانح در گروه سنی بین ۵ و ۲۹ سال اتفاق افتاده است.

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان نیز با اشاره به ولادت ۳۲۸نفر طی ۵ماهه سال جاری گفت: ۲۰۷ نفر از متولدین  این شهرستان ،شهری و ۱۲۱ نفر در حوزه روستایی بودند که از این تعداد ۱۶۴نفر پسر و ۱۶۴نفر دختر پا به عرصه وجود گذاشتند.

رحیمی کل ثبت  ازدواج در همین مدت را  ۲۱۱ و کل طلاق ۱۳۱ مورد نام برد  که در ازدواج نسبت به ۵ ماهه مشابه با کاهش ۶٫۲- درصد و در بخش طلاق ۰٫۸- درصد مواجه بوده ایم.

وی میزان برآورد جمعیت شهرستان را در سال جاری ۱۰۹ هزار ۶۰۷نفر  نام برد که از این تعداد ۹۲هزار ۱۴۱ درخو است کارت هوشمند ملی کرده اند که تاکنون ۸۱هزار و ۷۴۳ کارت ملی هوشمند تحویل داده شده است

رحیمی یاد آور شد : کل تعداد افراد واجد شرایط شهرستان برای دریافت کارت ملی هوشمند ۹۳ هزار ۱۵۱ نفر می باشند که تاکنون ۹/۹۸ افراد واجد شرایط تحت پوشش کارت ملی هوشمند قرار گرفته اند.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است