دوشنبه, ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
آخرین اخبار
11 ژانویه 2021 ، ساعت 19:47 369 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :64237

آموزش تفکیک زباله از مبدا در روستای سالکده بندر کیاشهر اجرایی شد

آموزش تفکیک از مبدا وجداسازی زباله های تر و خشک به همت شرکت تعاونی پسماندپردازشگر بوجاق بندرکیاشهر در روستای سالکده بندرکیاشهر اجرایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق،   مدیرعامل شرکت پسماند پردازشگر بوجاق بندر کیاشهر به خبرنگارما گفت: آموزش طرح خانه به خانه باهمراهی بخشداری  ،شورای شهر ، دهیاری و بویژه مردم صبور روستای سالکده از نیمه اول دی ماه آغازشده و هم اکنون  درحال اجراست.

لیلا پور موحدی آموزش تفکیک از مبدا را به صورت خانه به خانه انجام می شود  بسیار مهم دانست وافزود؛ آموزش تفکیک از مبداء با هدف تولید زباله کمتر ،آگاهی بخشی زیست محیطی،بررسی وبازدید محل های روستا و چگونگی دفع زباله با همراهی دهیاری روستای سالکده درحال انجام است

وی با بیان اینکه   درصددآن هستیم که دیگر مردم زباله تولید نداشته و خود زباله های خودرا مدیریت نمایند  اظهارکرد: مردم می توانند چون گذشته   زباله تر خود را به عنوان کود در طبیعت منزل  سامانده یکنند و زباله خشک را جهت بازیافت ، انتقال دهند.

پورموحدی  با اشاره به ضرورت امر آموزش زیست محیطی بیان کرد ؛ با وجود شرایط کرونایی دوستداران محیط با حضور در روستاها با رعایت پروتکل های بهداشتی از آن جایی که فرهنگ سازی محیطی و زباله بسیار مهم است  این کار رابا همکاری دهیاری  و مردم روستا سالکده به مرحله اجحرا در بیاورند.

مدیرعامل شرکت پسماند پردازشگر بوجاق بندر کیاشهراظهار امیدواری کرد که مردم این روستا با همت همیشگی خود بتوانند زباله های خودرا مدیریت کنند تا زباله کمتر ی تولید شود و زباله های تر را تبدیل به کود ،یا غذای دام و طیور کنند  و زباله های خشک را  تفکیک کرده تا بدین وسیله به محیط زیست زندگی خود نیز کمک کرده باشند.

انتهای پیام

گزارش و عکس : هما اکبری

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است