پنج شنبه, ۱ مهر ۱۴۰۰
آخرین اخبار
2 می 2018 ، ساعت 11:49 2,961 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :40073
در آئین جشن نیمه شعبان و روز معلم ، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آستانه اشرفیه ؛

آنانی که شرافت و رفتار معلمی دارند حتماً دست پرورد آنان به دریای عشق متصل می شوند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آستانه اشرفیه در جشن نیمه شعبان و روز معلم گفت: آنانی  که شرافت و رفتار معلمی دارند  حتماً دست پرورد آنان به دریای عشق  متصل می شوند.

به گزارش جلال شرق ، دکتر مظاهر زمانی  با بیان اینکه عشق های آدمیان ، تمرین  عشق است برای معبود ، اظهار کرد :  پاکترین نوع  عشق  را می توان در عشق مادر به فرزند  و یاعشق پدر مشاهده کرد  و معلمی در واقع نوعی عشق است.

وی  با تصریح این سخن که عشق پل ارتباطی است که ما را از عالم خاکی به مقام وصل یا سر منزل مقصد مقصود متصل می کندخاطر نشان کرد : کسی از خویشتن خویش بگذره ،قطره دریاست ، اگر  با دریاست  ورنه  او قطره و دریا ، ، دریاست

دکتر زمانی با بیتی شعر از علامه طباطبائی « من خسی بی سرو پایم که به سیل افتادم. او که می رفت مرا هم به دل دریا برد. » ادامه داد:  اگر در مسیر رود و دریا و آن مسیر ی که ما را متصل به مقاصد و سرزمین آرزوهای مشروع  می کند  بپیوندیم ، آنگاه  ساده پرور  دست معلمی می شویم ، که خودش ما را  می پرورد« سایه معشوق اگر افتاد بر عاشق چه شد /ما به او محتاج بودیم و او به ما مشتاق بود»

این استاد ادبیات و شاعر معاصر به هنر آدمی در عالم خلقت اشاره کرد و اظهار کرد : اگر انسان در پرتو عنایات الهی و تعلیم و تعلم معلمانی درست که نه به عنوان یک شغل ،  بلکه شرافت  و رفتار معلمی دارد حتماً دست پرورد آن معلم،  آینده سازانی می شود که به دریا متصل می شوند.

دکتر محمد حسین قربانی نیز در این مراسم ، حضور دانشجویان و تکثر رشته های دانشگاهی  رایکی از افتخارات نظام برشمرد و گفت: اگر تا دیروز ما را به عدم تناسب جنسیت در دانشگاه ها متهم می کردند  امروز در دانشگاه های کشور  شاهد حضور اساتید باتجربه  به ویژه بانوان و دختران دانشجو هستیم .

نماینده مردم شهرهای آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر با اشاره به حضور خود در بعضی از دانشگاه های خاور میانه  اظهار کرد : آزادی انتخاب رشته ها  که در اختیار دانشجویان دختر ما قرار دارد  در هیچ کدام از دانشگاه های خاور میانه در اختیار همه نسل ها قرار نمی گیرد

وی افزود : خوشحالیم که به واسطه آموزه های دینی در عرصه تعلیم و تربیت  نظام اسلامی  برای ساخت و توسعه کشور این بستر و زیر ساخت ها برای همه دانشجویان اعم از پسر و دختر فراهم شده است.

قربانی ، دانشجویی را بهترین دوران جوانی و عمر آدمی برشمرد و خواستار  آن شد که دانشجویان ضمن بهره گیری از زمان در روند کمی و کیفی دانشگاه ها  با ارائه طرح و نقشه حضور پر رنگ تری در عرصه مدیریت دانشگاه داشته باشند .

وی با بیان اینکه دانشجویان باید نگاه مدیریتی  را از زمان دانشجویی برای خود فراهم سازند ادامه داد:  دانشجو با ید با روحیه پرسشگری   تا جایی که سیستم مدیریتی دانشگاه به آنها  اجازه می دهد در نحوه دانشگاه  وبا رویه کنکاش گرایانه  و دانشجویی   ، زمینه اعتلای خود و توسعه  کشور ودانشگاه را فراهم سازند.

این نماینده  مجلس با اذعان به این نکته که دانشجو باید مدیران شهرستان ، استان و کشور را به چالش بکشد  خواستار نشست های دوسویه دانشجویان با مسئولین و نمایندگان مجلس برای طرح مسائل  روز شد.

قربانی ضمن تبریک ایام بزرگداشت هفته معلم و میلاد امام زمان ( عج)   به اهمیت و جایگاه معلم در آموزه های دینی اشاره کرد و گفت: آنانی که ندای دفاع از حقوق بشر در جامعه سر می دادند بیش از ۱۷هزار نفر را ترور کردند که جمعی کثیری از آنان عالمان دینی ما بودند و شهید مطهری یکی از آنهاست.

تجلیل از سه استاد برگزیده  از سوی دانشگاه و ۲ استاد از سوی دانشجویان و اجرای یک نمایش طنز و… از دیگر برنامه های جشن نیمه شعبان و روز معلم در دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستانه اشرفیه بود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است