سه شنبه, ۲۳ مهر ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ، ساعت ۲۲:۵۶ 520 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :54433
دکتر محمد حسین قربانی ،

آن چه در فضای مجازی  پخش شد در واقع توهین به موکلین حوزه انتخابیه ام بود

نماینده مردم شهرهای آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر در نشست شورای اداری با اشاره به انتشار مطلبی از وی در فضای مجازی  گفت: آن چه در فضای مجازی  پخش شد در واقع توهین به موکلین حوزه انتخابیه ام بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، دکتر محمد حسین قربانی  در این شنست ضمن تقدیر از مردم ولایتمدارشهرستان  که به نحو شایسته در عزاداری اباعبدالله الحسین ( ع ) حضور داشتند اظهار کرد : این تصور در افکار عمومی دنیا با توجه به فشارهای اقتصادی  وجود داشت که مردم در عزاداری مشارکت نکنند  ولیدر هر روستا وهیئتی که حضور توفیق داشتیم  عزاداری محرم امسال پر رنگ تر از سال گذشته برگزارشد.

وی با بیان اینکه محرم امسال یک فضای خوبی در سطح بین المللی و منطقه ای به وجود آورد که آثارش در رسانه های بین المللی و در معادلات سیاسی دنیا برهمگان مشهود است افزود :  یکی از آثار پر برکت محرم ،  آنانی  که  تا دیروز طبل جنگ طلبیرا  در کاخ سفید به صدا در می آوردند  ، با اخراج شخص مزد بگیر منافقین این طبل  به خاموشی گراییده می شود و قطعاً  آن هیمنه و آن طمطراق را کمتر خواهیم شنید.

نماینده مردم در مجلس گفت: وقتی شش ماه پیش ، جشن منافقین در پاریس  و سمینار مدیریتی با محوریت کاخ سفید در لهستان برگزارشد  در هردو جا ،  جان بولتون اعلام کرد  ما در آینده نزدیک همین جشن را در تهران خواهیم گرفت ولی امروز ما شاهدیم که با اخراج این فرد منافق ،  یک تعاملاتی در دنیا به وجود بیاید.

دکتر قربانی با اذعان به این نکته که موضع گیری شفاف  سید حسن نصرالله خیلی از معادلات منطقه را بهم زده است افزود : باور داریم امروز ،  محوریت مقاومت با شفافیت بیشتر به پیش می رود و بر همگان ثابت شد  محوریت مقاومت در دنیا  یک اساس  و یک عمود دارد و آن مقام معظم رهبری است  و از این موضع  گیری نصراله که یک فضایی را در حوزه مقاومت در منطقه ایجاد کرده است تشکر داریم.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به اجرای گام سوم برجام اشاره کرد و ادامه داد: با اجرای گام سوم برجام که ناشی از تدبیر و دکترین سیاست خارجی  و دفاعی کشور است که آن هم حول محور رهبری شکل می گیرد ، شاید با خروج  امریکا از برجام ، پیامدهای این بود که  با محوریت جان بولتون تمام  کشورهای اروپا و کشورهای قدرتمند دنیا از جمله گروه ۸  با تمامیت تفکرات ،  خروج از برجام را حمایت خواهند کرد ولی امروز  دیدیم بعد از ۶۰ سال و تشکیل سازمان های بین المللی از جمله سازمان ملل ، برای اولین بار  اروپا در مقابل سیاست های امریکا ایستاد و این می تواند نوید خوبی  برای منطقه  و جهان اسلام داشته باشد .

وی به نقش نهادهای فرهنگی کشور در جامعه پرداخت و با بیان اینکه حوزه های علمیه ، یک بار عظیم فرهنگی کشور را بردوش می کشند بیان کرد : در بازدید از حوزه علمیه خواهران بسیاری از طلبه های ما باسطوح کارشناسی و کارشناسی ارشد بودند و این  نوید بخش یک فضای فرهنگی خوبی برای آینده جامعه   ما می تواند باشد.

دکتر قربانی  محوریت فرهنگ جامعه را  بر دوش آموزش و پرورش با ۱۴ میلیون دانش آموز است  عنوان کرد و گفت:  ۳۰ میلیون  خانواده با ۲میلیون کارمند و معلم در این دستگاه عظیم  یک رسالت  عظیمی را بردوش دارند که به عنوان یک مقوله ملی همه باید کمک کنیم .

وی با اذعان به که من تصمیم داشتم  با معرفی وزیر آموزش مخالفت بکنم اظهار کرد:    من وزیر پیشنهادی را به عنوان یک شاکله  توانمند در مجموعه وزرات نمی دیدم ولی بهرحال باید چکار کرد،  ته دیگ مدیریتی رئیس جمهور هم اینها بودند

نماینده مردم در مجلس  تصریح کرد :  آن چه مجلس را قانع کرده است که  به وزیر پیشنهادی  رای داده شود  نزدیکی  با سال تحصیلی مهر بوده است  و صلاح نبود دستگاه عریض و طویل آموزش و پرورش  بدون مدیر و وزیر بماند و این یکی از مولفه های اعتماد مجلس به وزیر آموزش و پرورش بود.

دکتر قربانی در خصوص فضای مجازی کشور گفت: امروز فضای مجازی می تواند مردم را  به سمت مثبت جامعه هدایت کند و هم  به سمت منفی ، و امروزه  به دلیل عدم تدبیر و درایت  فضای مجازی توسط دولت ، مشکلاتی را برای قشر جوان ما به وجود آورده است

وی گفت: امروز درپیشرفته ترین کشور دنیا ، با این حجم  افسار گسیختگی که در فضای مجازی  ما وجود دارد مشاهده نمی کنیم  و متاسفانه همین فضای مجازی در اتاق خواب فرزندان ما نفوذ کرده  و این زنگ خطر بسیار بزرگی برای والدین ما است.

نماینده مردم شهرهای آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر  ادامه داد: متاسفانه والدین ما هم  آن وقتی را که می خواهند برای آینده فرزندان بگذارند  خودشان هم  در خانه بیشتر فکر و چشم و حواس آنها در فضای مجازی است و این خود یک معضل دیگر است  که باید مدیریت شود.

وی تاکید کرد : هرچند  شورای فضای مجازی با محوریت مقام معظم رهبری شکل گرفت و باور داریم باید و شاید ها برای این کشور فراهم نکردیم .

دکتر قربانی  خاطر نشان کرد : گاهی عدم اطلاعات  و گاهی هم مغرضانه از رسانه ها  ؛  نوشتاری در فضای مجازی ، با ابتر کردن جملات و تصمیم گیرها  و بریدن مقدم و موخر جملات ، خوراکی را به نسل جدید می دهند که اصلا  با واقعیات منافات دارد .

وی با اشاره به عدم رای مجلس به دو فوریتی شفاف سازی مالی و سوال جوانان منطقه از وی گفت: بر اسا س اصل ۱۴۴ قانون  اساسی تمام وزرا ، نمایندگان  ، سران سه قوه و… اموال خود را به قوه قضائیه اعلام می کنند و هیچ ربطی به مجلس ندارد  و من از جمله نمایندگانی بودم که در دو دوره مجلس تمام اموال خود و خانواده خودم را  شفاف نوشتم و به قوه قضائیه اعلام کردم .

قربانی ادامه داد: امروز بحث شفافیت مالی موضوعی است که دو فوریت آن  رای نیاورد  و امروز بسیاری  از این موضوع بهره برداری سیاسی و جناحی می کنند  و مجلس را زیر سوال می برند و این یک حرکت مغرضانه است.

وی با بیان اینکه آقایی در لباس  روحانیت و بر روی منبر پیامبر ( ص )  مطالبی  را بیان می کند که وهن است  و در فضای مجازی هم پخش شد افزود : حرمت قوا از جانب هر کسی و درهر لباس و جایگاهی باید حفظ شود

این نماینده مجلس در ادامه  گفت :گاهی طرح این موضوعات  به دلیل عدم آگاهی  و اطلاعات  است  ، بحث شفافیت مالی یک طرح دو فوریتی بود  که در مجلس  توسط تعدادی از نمایندگان مطرح شد  بهرحال آن چه که در مجلس رای نیاورد  فوریت موضوع بود نه اصل شفافیت مالی و این حق مردم است که شفاف موضوعات را بپرسند ولی نباید ، مغلطه کاری کرد .

وی اذعان کرد: آن چه که امروز برای مردم مهم است بحث اقتصاد است ، بحث معیشت و اشتغال  جوانان است  و شاید شفافیت آرا برای جوانان ما هم مطرح باشد اما  در فضای معنوی محرم که باید امر به معروف و نهی از منکر و اشاعه فرهنگ عاشورایی باشد  این جور سیاه نمایی می کنند .

دکتر قربانی در خصوص سوالی مبنی بر حضور وی در مجلس  یازدهم و جمله انتشار یبافته در فضای مجازی گفت: آن چه که متاسفانه  در فضای مجازی  پخش شد من فکر می کنم به موکلین من  در حوزه انتخابیه توهین شده است  و بعضی از مواجب بگیرها در همین سایت ها و فضای مجازی به انتشار آننان می پردازند.

وی ادامه داد: در حاشیه مجلس یک سوال  از من شد که شما در آینده  انتخابات شرکت می کنید یا نه ؟  این که می گوئیم بعضی ها جمله را ابتر می کنند و مقدم و موخر را می برند  و خوراک مغرضانه به جامعه می دهند   همین عبارت است که انتشار دادند.

قربانی ادامه داد: از من پرسیدند درانتخابات شرکت می کنید :   بنده گفتم هنوز تصمیمی نگرفتم  و متاسفانه  مشکلات و گرفتاری های مردم  در حوزه انتخابیه  ما و شهرهای کوچک آنقدر زیاد است  که آدم گاهی فکر  می کند در یک فضای دیگری اشتغال داشته باشد بهتر است  تا در مجلس  باشد و نتواند منویات مردم را  حل کند.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است