دوشنبه, ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
آخرین اخبار
2 جولای 2018 ، ساعت 17:56 736 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :41616
قربانی تاکید کرد:

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه اجباری شدن فاکتور فروش در داروخانه ها راهکاری برای تعیین مالیات عادلانه است، گفت: نرخ دارو درسراسر کشور یکسان است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه اجباری شدن فاکتور فروش در داروخانه ها راهکاری برای تعیین مالیات عادلانه است، گفت: نرخ دارو درسراسر کشور یکسان است.

به گزارش جلال شرق  ، محمدحسین قربانی درباره اجباری شدن فاکتور فروش در داروخانه‌ها،گفت: صاحبان داروخانه افرادی هستند که مقید به پرداخت مالیات هستند بنابراین نباید در صدور فاکتور فروش استثنایی برای داروخانه داران قائل شد زیرا زمانی که ماموران مالیاتی برمبنای نگاهشان میزان نرخ مالیات را تعیین کنند، مسلم است که امکان ایجاد اجحاف در حق صاحبان داروخانه در زمینه اخذ مالیات وجود دارد.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تعیین آمار فروش داروخانه‌ها برمبنای صندوق و فاکتور فروش راهکاری برای تعیین عادلانه میزان مالیات است زیرا این امر موجب می‌شود که داروخانه‌داران براساس درآمدهای که کسب می‌کنند مالیات را پرداخت کنند.

در پیچیدن نسخه‌ها آمار و ارقامی موجود نیست

وی ادامه داد: در پیچیدن نسخه‌ها امارو ارقامی موجود نیست بنابراین با اجرایی اجباری شدن فاکتور فروش در داروخانه‌ها شفافیت درامدی حاصل می‌شود و این در حالی است که با این اوصاف داروخانه‌ها بر مبنای تناسب کاری مالیات پرداخت می‌کنند.

شرایط دارو با کالاهای دیگر در کشور متفاوت است

قربانی افزود: ایجاد فاکتور فروش در داروخانه‌ها از ظلم در حق صاحبان مشاغل وهمچنین از فرار مالیاتی نیز جلوگیری می کند البته باید به این موضوع نیز اشاره کرد شرایط دارو با کالاهای دیگر در کشور متفاوت است و از همین رو بعید می‌دانم که داروخانه‌‎ای برمبنای سلیقه‌اش نرخ دارو را افزایش دهد زیرا دارو پس از نرخ گذاری و تعرفه گذاری در داروخانه تعیین وسپس به معرض فروش گذاشته شود.

وی با بیان اینکه نرخ دارو در سراسر کشور به یک قیمت است، تصریح کرد: داروخانه داران بر قیمت دارو نرخ گذاری شده وفادار هستند و این گونه نیست داروخانه داران با هر نرخی دارو را بفروش برسانند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه یکی از راه‌های اساسی برای شفافیت تجارت در دنیا، ارائه فاکتور خرید و فروش کالا به مشتری است یادآور شد: اجباری شدن فاکتور فروش در داروخانه‌ها عاملی برای تعیین مالیات عادلانه تلقی می‌شود ./ خانه ملت

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است