دوشنبه, ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
آخرین اخبار
8 آگوست 2016 ، ساعت 18:04 1,599 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :19187

اجرای نمایش «شال ترس ممد» ۲۹ مرداد در آستانه اشرفیه .

نمایش « شال ترس ممد » نوشته میر محمد فخر موسوی و به کارگردانی سید وحید فخر موسوی از تاریخ ۲۹ مرداد در شهر آستانه اشرفیه بر روی سن می رود .

به گزار ش جلال شرق ، معاون هنری اداره کل ارشاد اسلامی گیلان با بیان این خبر  در جمع اصحاب رسانه گفت : این نمایش به مدت ۱۰ روز در فضای باز برای علاقه مندان اجرا خواهد شد و اکثریت بازیکنان آن نیز کسانی هستند که در دهه اول انقلاب در سال ۵۸ و به بعد در این نمایش بازی کرده اند.

وی افزود : با اجرای این نمایش در صدد هستیم بعضی از نمایش های سه دهه گذشته را به دلیل مضامین بر گرفته از استکباری ستیزی محتوای این نمایش نامه ها مانند : « آو یی » « جنگل خوس » و ..را در این شهرستان اجرا و بار دیگر مردم این شهرستان را با تئاتر آشتی دهیم

به گزارش جلال شرق ،«شال ترس ممد » نماد مرد بیدار و سرزنده ایران زمین است که در حراست از منافع مملکت در حال مبارزه با استثمار گران زمانه است که در شکل و قالب های متعدد  برای به یغما بردن ثروت ملی به هر توطئه و ترفندی دست می زند .

«شال ترس ممد» در واقع زبان حال امروز دنیای استکباری است که به هر طریق در صدد اغوای ملت های منطقه برآمده و در مقابل قیام یک فرد به نمایندگی از یک ملت که در برابرش ایستاده و از منافع ملی مردم خود دفاع می کند با طرح و نقشه های متعدد می خواهد وی را تسلیم خود سازد.

«شال ترس ممد» نمایشی است که نسل های دهه اول انقلاب که هنوز به گستردگی امروز دست های خونین استکبار و در راس آنها امریکا  و انگلیس برای آنان   بوضوح آشکار نشده بود و شرق نیز به رهبری روسیه قدیم به حفظ منافع خود است و در این هنگامه «شالترس ممد » ندای هشدارو هشیاری ملت های آزاده را سر می دهد.

«شال ترس ممد» حاوی پیام و نکاتی است برای ما و نسل های آینده و اگر چه نویسنده متن آن را در سی و اندی سال پیش با تصویری زیبا از امریکای خونخوار ( در هیئت شغال ) آن را به تصویر می کشد.

photo_2016-08-08_18-21-37 photo_2016-08-08_18-21-47 photo_2016-08-08_18-22-09

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است