پنج شنبه, ۲ اسفند ۱۳۹۷
آخرین اخبار
۲۱ تیر ۱۳۹۷ ، ساعت ۱۷:۳۹ 1,149 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :41891

اجرای کانون های سلامت محله محور شهری در آستانه اشرفیه کلید خورد

به منظور تحقق اهداف دولت در بخش سلامت  ؛ اجرای کانون های سلامت محله محور شهری در آستانه اشرفیه  کلید خورد

به گزارش جلال شرق ، در نشستی که پیش از ظهر امروز و با حضور معاون اجتماعی و دارویی دانشگاه علوم پزشکی  با حضور خیرین و کارشناسان و صاحب نظران امور  بهداشت و سلامت  برگزار شد دکتر محمد رضا محدث رئیس شبکه بهداشت و درمان آستانه اشرفیه درباره وضعیت بهداشتی و سلامتی شهرستان گزارشی را ارائه داد.

معاون اجتماعی و دارویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان  با بیان اینکه کانون های سلامت محله  در شهر با جمعیت های کوچک ۴هزار نفری تشکیل می شود گفت: در واقع این کانون ها محل ارائه خدمات سلامت به مردم می باشند  که در واقع محل نظام ارجاع است و به نوعی با اجرای آن می توانیم از حاشیه نشینی شهری جلوگیری کرد.

دکترعلی  داودی کیا کلایه افزود : این کانون ها حلقه ای بین مرکز بهداشت و مردم است تا این ارتباط برای ارائه خدمات بهتر به وجود آید و مردم ، سلامت خودشان را ارتقاء دهند

وی ادامه داد: کانون های سلامت محله محور   باعث خواهد شد  که با ارائه سلامت  بهتر به مردم ، حلقه مفقوده  بین مردم و نظام سلامت برقرار گردد.

معاون اجتماعی و دارویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان  با اشاره به مضرات عکسبرداری و عدم آشنایی مردم با تعدد  عکسبرداری در سال خاطر نشان کرد : بسیاری از ما بدن خود را در معرض اشعه رادیو اکتیو قرار می دهیم  و این عمل اگر در طول سال بیش از ۴ بار انجام بگیرد خطراتی را برای فرد بیمار دارد

وی تصریح کرد : هنوز بسیاری از مردم مراکز مشاوره ما را نمی شناسند  و این کانون ها می تواند بیماری ها  یک منطقه را شناسایی و پی گیری کند تا آسیب ها و هزینه های درمانی و دارویی در جامعه کاهش یابد..

فرماندار آستانه اشرفیه نیز با توجه به سیاست های دولت در بخش  سلامت  گفت:  اجرای کانون های سلامت محله محور با رویکرد علمی و کارشناسانه در توسعه حفظ سلامت  انجام می گیرد  تاسالم ماندن محیط زندگی  و غذای مردم مورد توجه قرار گیرد.

رحیم حیدری با بیان اینکه شیوع یک ویروس  در یک منطقه باعث خواهد شد که در چرخه غذا و تولید ، اخلال به وجود آید اظهار کرد : امروزه با داده های آماری که  شبکه های مرکز بهد اشت و درمان در بخش بارداری  دارد می توانند اطلاعات هفته و روز آن ها را رصد و پی گیری کنند.

وی با بیان اینکه رصد کردن بیماری در محلات می تواند  سبب کنترل بیماری ها شود  افزود : در اجرای این طرح ، همه عوامل محیطی و شرایطی که با عث بیماری می شود مورد بررسی  قرار می گیرد تا با اشراف کامل برای آن ، برنامه ریزی  کنترل بیماری انجام شود.

فرماندار آستانه اشرفیه امنیت سلامت و بهداشت مردم را از موضوعات مهم کشور برشمرد و از کلیه خیرین درخواست کرد که در اجرای این طرح  با خیرات خود بتوانند قدمی برای سلامت مردم بردارند تا باقیات و صالحاتی برای آنان به ماندگار بماند.

حیدری در پایان از آمادگی کامل این شهرستان برای اجرای طرح کانون سلامت محله محور خبرداد و تا با اجرای آن در شهرستان بتوانیم منشاء خیر برای مردم و شهروندان باشیم .

عکس : محمد اکبری پور

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است