دوشنبه, ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
آخرین اخبار
19 می 2018 ، ساعت 17:31 1,747 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :40639
مدیر کل محیط زیست استان گیلان اعلام کرد :

احیای لاگون و سایت پرنده نگری بوجاق بندر کیاشهر اجرایی می شود.

مدیر کل محیط زیست استان گیلان اعلام کرد :

احیای لاگون و سایت پرنده نگری بوجاق بندر کیاشهر اجرایی می شود.

مدیر کل محیط زیست استان گیلان اعلام کرد : با تخصیص اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۸۰۰میلیون تومان از سوی استانداری گیلان احیای لاگون و سایت پرنده نگری بوجاق بندر کیاشهر اجرایی می شود.

به گزارش جلال شرق ، دکتر محمد پور  در گفتگو اختصاصی با جلال شرق  گفت: بحثی که در حوزه بوجاق در حال پی گیری هستیم  در راستای بوم گردی و تالاب های استان  است وما بر اساس اعتباری  که استانداری گیلان برای این بخش در نظر گرفته است  حدود  دو میلیارد تومان برای پارک ملی خشکی و دریایی بوجاق اختصاص داده شده است که طرح های آن آماده شده است .

وی افزود :  پروژه های در حوزه پل چوبی کیاشهر از جمله  طرح های بوم گردی ، احیای  و لایروبی اقتصادی تالاب  بوجاق در اطراف  پل چوبی و طرح سالم سازی دریا که قبلاً هم  به مردم خدمات ارائه می داد در دست اقدام  داریم .

مدیر کل محیط زیست استان گیلان  درباره  برنامه هایی  مختلفی که در حوزه پارک ملی بوجاق انجام می گیرد اظهار کرد : احداث  سایت پرنده نگری ، ایجاد توسعه پل چوبی ، احداث سرویس بهداشتی ،  احداث تیلر پیاده روی چوبی ،  احداث مرکز بازدید کنندگان  بوجاق از دیگر برنامه هایی است که اجرایی خواهد شد.

وی در خصوص ساماندهی حلبی آبادی منطقه بوجاق که سالیان سال احداث شده است خاطر نشان کرد : با احداث آلاچیق های چوبی  در صدد مدیریت در این منطقه هستیم تا حلبی آبادی ها را در یک مکان مناسب ساماندهی کنیم .

محمد پور احیای لاگون بوجاق بندر کیاشهر را یکی از دغدغه های شهرستان  برشمرد و ایجاد نماز خانه ، تصفیه خانه ، تابلوهای تصویری ، تابلوهای  هشدار دهنده  ، مکان هایی برای ورزش های سنتی  را از جمله مواردی برشمردکه در اجرای طرح ها اجرایی می شود .

وی ادامه داد:  جمیع جهات برنامه های ما این است که ضمن حفظ بوجاق ، بهره برداری  اقتصادی را از طریق بوم گردی  در این منطقه رونق دهیم

گفتنی است مدیر کل محیط زیست گیلان  برای بررسی و هماهنگی در اجرای پروژه های بوم گردی پیش از ظهر امروز به همراه دکتر رحیمی پور مشاور استاندار در گردشگری ، فرماندار ، بخشدار ، شهردار و اعضای شورای شهر بندر کیاشهر و جمعی از مسئولین خدماتی شهرستان از مکان های متعدد پارک ملی بوجاق ، طرح سالم سازی ، پل چوبی ، پارک موزه شیلات و… بازدید کرذدند و توضیحات لازم از سوی مسئولین مربوط ارائه شد.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است