یکشنبه, ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۱۸ آذر ۱۳۹۷ ، ساعت ۱۲:۱۲ 1,179 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :46085

اختتامیه جشنواره استانی جایزه ادبی یوسف ۲۵ آذر در آستانه اشرفیه برگزار می شود

آخرین نشست برگزاری  اختتامیه جشنواره شعر دفاع مقدس با موضوع تبیین اهداف جشنواره و نحوه اجرایی آن در حسینیه اعظم حرم مطهر  در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان آستانه اشرفیه برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، معاون هماهنک کننده سپاه قدس گیلان بابیان اینکه ما هیچ پدیده ای را نمی توانیم در جامعه ماندگار کنیم  مگر در قالب هنر ، گفت: خاصیت ۸سال دفاع مقدس ،مثل ذات انقلاب اسلامی است و متعلق به هیچ گروه ، جریان خاصی نیست.

سرهنگ عباس بایرامی افزود : اگر می خواهیم برای نسل های آینده  موضوعی باقی بماند و نشان از قدرت ، مقاومت ، ایستادگی ، مروت و مردانگی باشد  ،   دفاع مقدس است

وی با تاکید بر این نکته که موضوعات دانشی و علمی مسئله روز ماست و در صدد نهادینه کردن در گیلان هستیم اظهار کرد : با برگزاری این جشنواره به دنبال اهداف استعداد بابی و استعدادهای نهفته ، کارآمد سازی و تقویت آنها، ارائه آثار بدیع و نو و عرضه آن به جامعه است.

 

رئیس هیئت امنای حرم مطهر در این جلسه ، بارگاه جلال الدین اشرف، شهدای دفاع مقدس و خانواده‌های سه شهیده و دو شهیده و دو شهید مدافع حرم از ویژگی‌هایی دانست که این شهر را متمایز می‌کند و اظهار کرد: اختتامیه جشنواره ادبی دفاع مقدس ساعت ۳ الی ۵ عصر روز یکشنبه(۲۵ آذرماه)، در حسینیه اعظم آستانه اشرفیه برگزار شود.

حسین داداشی  اظهار کرد: یکی از برنامه های جانبی این جشنواره تجلیل از زنده یاد استاد غلامرضا رحمدل است که سهم بسیار بسزایی در ادبیات پایداری بخصوص در حوزه دفاع مقدس دارد.

این پیشکسوت دفاع مقدس  بیان کرد: از متولیان فرهنگی استان دعوت شده است و انجمن‌های ادبی و هنری شهرستان هم باید نقش فعالی داشته باشند و از این کار استقبال کنند، همچنین چهره‌های فرهنگی در حوزه دفاع مقدس هم بتوانند حضور داشته باشند، جلسه پرباری خواهیم داشت.

داداشی اضافه کرد: این برنامه به صورت زنده رادیویی پخش خواهد شد و با توجه به پخش زنده این برنامه شرایط باید به گونه‌ای باشد که نشست بسیار خوبی را از نظر کمی و کیفی داشته باشیم.

رزمنده ۸ سال دوران دفاع مقدس  افزود:  حضور خانواده‌های معظم شهدا، رزمندگان و جانبازان و… که سرمایه‌های دوران دفاع مقدس ما هستند بسیار حائز اهمیت خواهد بود

*جایزه ادبی یوسف یک جایزه ملی در حوزه داستان دفاع مقدس است
در ادامه اسماعیل محمدپور، نیز در این جلسه با بیان اینکه این نشست حاصل بیش از پنج ماه کار است تا اختتامیه این جشنواره را در این شهرستان به خوبی برگزار کنیم، گفت: این جشنواره فقط شهرستانی و استانی نیست، بلکه جشنواره‌ای در سطح ملی است.

 

دبیر جشنواره ادبی دفاع مقدس گیلان افزود: جایزه ادبی یوسف یک جایزه ملی در حوزه داستان دفاع مقدس است که هفتمین سال آن در تهران در حال برگزاری است.

وی تصریح کرد: سال‌های قبل این جشنواره به صورت متمرکز در تهران برگزار می‌شد که یکسال است برای اینکه یک هم‌افزایی ایجاد کرده و مشارکت سایر استان‌ها را جلب و تعداد آثار بیشتری را دریافت کنند از استان‌ها خواستند تا این جشنواره را استانی نیز برگزار کنند.

محمدپور در خصوص کنگره شعر دفاع مقدس هم افزود: این کنگره شعر دفاع مقدس هم سال هاست که برگزار می شود و امسال بیست و یکمین کنگره در حال برگزاری است که مقدمه این کنگره این است که همه استان ها جشنواره استانی دفاع مقدس را برگزار کنند و آثاری که از شاعران دریافت می‌شود را به دبیرخانه مرکزی ارسال کنند تا برگزیدگان کشوری انتخاب شوند.

وی بر تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر خلق آثار در حوزه دفاع مقدس اشاره و تصریح کرد: اگر داستان خوبی در حوزه دفاع مقدس داشته باشیم فیلمنامه خوبی از آن می توان نوشت.

محمدپور اضافه کرد: برای این جشنواره نیز فراخوان انجام شد، آثار رسید و داوری شدند و میزبانی اختتامیه آنرا آستان جلال الدین اشرف قبول کرده است که باید برای این اختتامیه بهترین میزبانی را داشته باشیم.

وی تبلیغات محیطی و پذیرایی را از جمله کارهای خوبی دانست که می‌توان انجام داد و ادامه داد: آستانه اشرفیه یکی از میزبانان خوب در برگزاری این جشنواره خواهد بود.

فرماندار آستانه اشرفیه نیز ضمن تقدیر از اعضای ستاد اعلام کرد : شهرستان آستانه اشرفیه پیوسته علمدار  یادواره ها و جشنواره های است که با موضوع دفاع مقدس  و پاسداری از ارزش ها برگزار می شود.

رحیم حیدری ، ابزار هنر را یکی از موثرترین و کاربردترین ابزار برای انتقال مفاهیم به نسل های سوم و چهارم انقلاب برشمرد  و اظهار امیدواری کزد که این جشنواره بتواند به اهداف خود دسترسی پیدا کند.

     

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است