سه شنبه, ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
آخرین اخبار
۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ، ساعت ۱۷:۰۹ 1,404 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :39681
نماینده مردم آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر اعلام کرد :

اختصاص ۱۵ میلیارد تومان برای مدیریت بحران آب کشاورزی برای استان گیلان

نماینده مردم آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر اعلام کرد برای مدیریت بحران آب کشاورزی در استان گیلان از سوی دولت مبلغ ۱۵ میلیارد تومان استاد خزانه در اختیار استانداری گیلان قرار گرفته است.
به گزارش جلال شرق ، دکتر محمد حسین قربانی که در نشست اضطرای کمیته بحران آب شهرستان آستانه اشرفیه در دفتر فرمانداری سخن می گفت افزود : از این مبلغ اختصاص یافته ۱۰ میلیارد تومان برای انهار ، پمپاژه ها ، دریچه ها و… اختصاص داده شد است و مبلغ ۵ میلیارد دیگر آن برای امور برق بخش کشاورزی لحاظ شده است.
وی با تاکید بر حق السهم شهرستان بر اساس میزان زیر سطح کشاورزی در استان گیلان اظهار کرد : آستانه اشرفیه بعد از شهرستان رشت دومین شهرستان زیر کشت برنج را در اختیار دارد و مهم تر اینکه آستانه اشرفیه یکی از انتها شهرهای آبخور پایین دست سد سفید رود است که باید برای رسیدن آب به کشاورزان پایین دست اقدامات بهتری انجام گیرد.
قربانی با تاکید بر بخشداران و مدیران آب و جهاد شهرستان گفت: تمام مدیران ما باید به صورت میدانی تا قبل از رها سازی آب تمام مشکلات این بخش را حل کنند و در صورت مواجه با مشکل فرماندار و مدیران ارشد استان را در جریان قرار دهند.
وی با اشاره به انباشت ۱۲۰ تن برنج در یک کارخانه واقع در یک روستای ۱۰۰ خانواری افزود : اگر چه بر اساس بعضی از سیاست ها کشاورزان ما هنوز برنج خود را نفروخته اند ولی همه ما در یک کشتی نشسته ایم و باید دست در دست هم برای حل مشکل روستایان که چشم به محصول همین شالیزارها دوخته اندکمک کنیم .
نماینده مردم آستانه اشرفیه ضمن انتقاد از انتخاب یک پیمانکار برای احداث و تعمیر دریچه های آبرسانی شرق گیلان خاطر نشان کرد : اینکه دل خود را خوش کنیم که ما بیشترین لایروبی را در این شهرستان داشته ایم اگر چه این کار بسیار ارزشمند است ولی اگر دریچه ها درست نشود تمام تلاش های ما از بین می رود.
وی خواستار توجه جدی امور آب به دریچه آبرسانی کماچال ، خلشاء چهارده و استفاده از بیل شناور در دستک شد .
فرماندار آستانه اشرفیه نیز با اشاره به برنامه ریزی های انجام گرفته گفت: موضوع آب که از سال گذشته و با پایان برداشت برنج در این شهرستان استارت خورد و با همه برنامه ریزی های لازم اگر گل نهایی در این کار زده نشود همه نشست ها و اقدامات ما در طول ۷ ماه گذشته بی نتیجه خواهد بود.
رحیم حیدری افزود : قبل از آب گذاری در ۱۰ اردیبهشت باید همه کارهای مربوط به دریچه ها و پمپاژها تا ۸ اردیبهشت به اتمام برسد و نباید تنش در بین مردم برای آب ایجاد شود و مردم نیز نهایت همکاری را با میراب، دهیار و رئیس شورای محل داشته باشند.
در این نشست حمید رضا سلیمانی رئیس جهاد کشاورزی درباره آخرین وضعیت زمین های کشاورزی و مهندس سماک رئیس امور آبیاری شهرستان، مهندس حاجی پور بخشداران بندر کیاشهر ومهندس حسن خواه بخشدار بخش مرکزی آستانه اشرفیه درباره آخرین اقدامات انجام گرفته در حوزه ماموریت خود باطلاع اعضای جلسه رساندند.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است