یکشنبه, ۲۵ مهر ۱۴۰۰
آخرین اخبار
19 سپتامبر 2021 ، ساعت 18:14 307 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :67069
درجلسه رفع موانع روستایی شهرستان آستانه‌اشرفیه مطرح شد:

اختصاص ۱۵ میلیارد ریال برای لایروبی انهار روستایی /تقویت برق روستایی با کابل های خود نگه دار بطول ۸۵کیلومتر تا پایان سال جاری

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه درجلسه رفع مشکلات روستایی کشل آزادمحله ، محسن آباد پایین ، لاکوژده که با حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی  ودر سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان برگزار شد از اختصاص ۱۵میلیارد ریال برای لایروبی انهار در سال جاری خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جلال شرق ، ابراهیم نجفی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه رفع مشکلات مردم در روستاها دراولویت است اظهارکرد: برای رفع مشکلات مردم روستا چون ، آب بندان ،اراضی کشاورزی،ضعف برق،نیوجرسی و مطالبات بحق مردم در نشست های تخصصی با روسای دستگاه های ذی ربط ، مدیران کل و استانداری پیگیر ی لازم  انجام خواهد شد .
فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه  با اظهار به اینکه اینترنت نیاز ضروری مردم مخصوصا برای مسائل آموزشی است تصریح کرد : در شروع سال تحصیلی و نیاز اساسی به اینترنت بستر لازم برای فصل آموزش آماده و مشکل اینترنت توسط اداره مخابرات رفع شود.

حمید رضایی لاکسار با بیان اینکه تعویض شبکه های فرسوده با جهش خوبی همراه بود افزود: در خصوص تقویت برق و یا برطرف کردن ضعف برق۳۰ کیلومتر اجرا شده و برای حل شدن بخش عمده مشکلات به ۸۵ کیلومتر تا پایان سال ۱۴۰۰ هم می رسد.

نماینده عالی دولت در شهرستان از مهمترین و اساسی ترین ماموریت دستگاه قضایی را حفاظت و صیانت از اموال دولت که در اختیار دولتمردان است عنوان کرد و گفت : از برنامه های خوب دستگاه قضایی شهرستان  تشکیل مستمر جلسات صیانت است که در این جلسات تصرف آبندان ،تصرف حاشیه رودخانه ها ،حریم رودخانه ها ،اراضی جنگل ها،منابع طبیعی بررسی و تا کنون اراضی زیادی رفع تصرف شده است .

رضایی به نیاز مردم  روستا در لایروبی ها انهار در فصل زراعی  اشاره کرد و ادامه داد: برای لایروبی انهار در سال جاری یک میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان برای آن درنظر گرفته شده است که لایروبی ها در اسرع وقت انجام شود .
وی همچنین در خصوص پروژه های نیمه تمام که آب منطقه ای مجاز است به نمایندگی از وزارت نیرو یک سری از مشکلات را با اولویت بندی حل کند افزود: ترمیم و بهسازی دیواره پمپاژ ها نیز از این محل اعتبارات هست و صنعت روستایی نیز  از طریق بنیاد مسکن طی نشستی مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.
فرماندار شهرستان با اشاره به افتتاح ۲۶ میلیارد تومان پروژه در شهرستان اظهار کرد : حق مردم و شایستگی های مردم بسیار است و پی گیری مطالبات مردم وظیفه دولتمردان است که خدمتگزار مردم باشند .
وی ادامه داد : خدمات دولت مردان خدمات نظام است و به شخص بر نمی گردد هرچندضعف ها وجود دارد اما اقدامات خوبی نیز انجام شده است ۷۰ درصد از افتتاح پروژه ها از از اعتبارات بخش دولتی بوده است که لازم است این خدمات دیده شود .

لازم به ذکر است در این جلسه دهیار،رئیس شورا و اعضای شوراهای  روستای لاکوژده ،محسن آباد پایین و کشل آزاد محله به شرح مسائل و مشکلات حوزه استحفاظی خود پرداختند و روسای ادارات مخابرت،برق و راهداری ، آب منطقه ای ،گاز، منابع طبیعی و آب خیزداری پاسخ گو مسائل و مشکلات شدند.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است