یکشنبه, ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۲۰ دی ۱۳۹۷ ، ساعت ۱۶:۳۶ 126 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :46939
در همایش امور دندانپزشکی دانشگاه‌های علوم پزشکی؛

ارائه۸۰درصد خدمات دندانپزشکی دربخش خصوصی

با توجه به حرکت کشور به سمت سالمندی، با آمار حدود ۲۶ دندان از دست داده، باید برنامه ریزی مناسب و مقتضی صورت گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ؛ دکتر قاسم صادقی در سومین همایش سراسری رؤسا و کارشناسان امور دندانپزشکی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در شیراز، با تأکید بر اهمیت توسعه فرهنگ پیشگیری از ابتلا به بیماری های سلامت دهان و دندان گفت: در کشورهای پیشرفته، رویکرد اصلی بر پایه اصول پیشگیرانه است. رویکرد عمومی، باید رویکردی پیشگیرانه باشد و نه تنها وزارت بهداشت، بلکه سایر نهادها و سازمان های مرتبط مانند آموزش و پرورش و صدا و سیما نیز باید در اطلاع رسانی این امر مشارکت داشته باشند.
وی افزود: با وجود امکانات ارتباطی و فضای مجازی، می توان اطلاع‌ رسانی را افزایش داده و به فرهنگ سازی در کاهش بیماری های پرهزینه دهان و دندان کمک کرد.
رییس اداره دندانپزشکی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه ۸۰ درصد از خدمات دندانپزشکی در بخش خصوصی ارائه می شود، عنوان کرد: باید بخش خصوصی در حوزه سلامت و طرح تحول سلامت مشارکت داشته تا با انجام کارهای گروهی متحدانه، شاهد کمترین هدر رفت هزینه ها و منابع دیگر باشیم.
دکتر صادقی، بیشترین پرداختی هزینه در بخش درمان را مربوط به خدمات دندانپزشکی برشمرد و با اشاره به تعداد متناسب نیرو در حوزه دندانپزشکی، افزود: لازم است این تعداد نیرو به صورت عادلانه در سراسر کشور توزیع شوند.
رییس اداره دندانپزشکی وزارت بهداشت یکی از اهداف این همایش را بررسی شیوه تعیین تعرفه های خدمات دندانپزشکی عنوان کرد که باید با همکاری و توافق شورای عالی بیمه و هیات وزیران انجام شود و نسبت به تعیین تعرفه خدمات مورد نیاز مردم، ابراز امیدواری کرد.
وی تصمیم گیری برای شیوه تعیین هزینه تامین مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز دندانپزشکی با هدف ارایه خدمات بهتر به مردم را از اهداف دیگر این همایش برشمرد.
رییس اداره دندانپزشکی وزارت بهداشت با اشاره به آمار پوسیدگی، کشیدن و پرکردن دندان در کودکان زیر ۶ سال و سالمندان، آنان را گروه های آسیب پذیر در حوزه سلامت دهان و دندان عنوان کرد و گفت: بر اساس آخرین پیمایش حوزه سلامت دهان و دندان، در گروه سالمندان با آمار حدود ۲۶ دندان از دست داده، پرکرده یا پوسیده مواجه هستیم که با توجه به حرکت کشور به سمت سالمندی، در این زمینه باید برنامه ریزی مناسب و مقتضی صورت گیرد.  صدا و سیما

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است