یکشنبه, ۴ آبان ۱۳۹۹
آخرین اخبار
23 مارس 2016 ، ساعت 19:21 2,456 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :12535

اروپا در وحشت؛ شمار قربانیان حملات بروکسل رو به افزایش است/لحظه به لحظه با پیامدهای بروکسل/ آمار رسمی ۳۱ کشته و ۲۷۱ زخمی

مسئولان اروپایی وضع بروکسل را به منطقه ای جنگی در مقر اتحاد اروپا و روزی سیاه برای اروپا توصیف کردند.

یک عضو کابینه رژیم صهیونیستی، در اظهاراتی تمسخر آمیز از بلژیکی‌ها خواست به جای خوردن شکلات با تروریست ها مبارزه کنند.

به گزارش جلال شرق به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، احتمال افزایش قربانیان حملات تروریستی در بروکسل وجود دارد.

حملات تروریستی دیروز در بروکسل دارای پیامدهای در اروپا و جهان بوده است.
۱۷:۵۰ رییس پلیس بلژیک از انتقال اجساد قربانیان انفجارهای بروکسل برای شناسایی خبر داد.
۱۷:۴۵  یسرائیل کاتس، عضو کابینه رژیم صهیونیستی از حزب نتانیاهو (لیکود)، در اظهاراتی تمسخر آمیز از بلژیکی‌ها خواست که «به جای خوردن شکلات و لذت بردن از لیبرالیسم، با مسلمانان تروریست که در جوامع اروپایی حضور دارند مبارزه کنند».
۱۷:۳۵ به گزارش خبرگزاری فرانسه از بروکسل، دادستانی فدرال بلژیک چهارشنبه در کنفرانس خبری گفت سومین مظنون حمله سه شنبه در فرودگاه بروکسل همچنان فراری است. به گفته دادستان بلژیک «‌ در کنار ابراهیم البکراوی ( بلژیکی) و دومین عامل انتحاری که هنوز شناسایی نشده است، مرد سومی است که کتی به رنگ روشن به تن دارد و کلاه برسرش است. وی همچنان فراری است. »
وی افزود : «‌ کیف او حاوی مقادیر زیادی مواد منفجره بوده است. »
۱۷:۲۰ شبکه تلویزیونی العربیه در خبری فوری گزارش داد دادستان بلژیک گفته است: عامل حمله به فرودگاه بروکسل نوشته ای از خود برجای گذاشته و در آن نوشته است «نمی دانم چکار می کنم».
۱۷:۱۰ شبکه تلویزیونی المنار اعلام کرد آمار رسمی قربانیان حملات دیروز بروکسل ۳۱ کشته و ۲۷۱ زخمی اعلام شد
۱۷:۰۰ به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس، برخی از رسانه‌های بلژیکی، از کشف یک دستگاه رایانه ای در بروکسل توسط پلیس خبر میدهند که شامل گفتگوهای افراد مظنون به انجام حملات تروریستی روز گذشته در بروکسل است
۱۶:۵۵ به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل از پاریس، تلویزیون “آر تی بی اف” بلژیک اعلام کرده دو برادر البکراوی برای نیروهای پلیس این کشور شناخته شده و تحت نظر بوده‌اند.
۱۶:۵۰ به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از رم ، دادستان بلژیک گفت: عاملان بمب گذاری که هویت انها مشخص شده است اتباع بلژیکی بوده اند . وی گفت : فردی که در مترو اقدام به انفجار انتحاری کرد برادر العشراوی است.
۱۶:۴۵ به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از رم ، دادستان بلژیک در کنفرانس مطبوعاتی گفت : هنوز از هویت یکی از افرادی که انفجار انتحاری کرد اطلاعی نداریم. سومین عامل بمب گذاری از فردگاه فرار کرد.
۱۶:۴۰ به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس ، پلیس بلژیک اعلام کرد به دنبال تاکسی و راننده ای است که دیروز سه نفر (عاملان انفجار ) را به فرودگاه منتقل کرده است . پلیس گفته است راننده تاکسی می تواند بهترین سرنخ برای اطلاعات دقیق و جدید باشد .
۱۶:۲۵ تلویزیون ایتالیا از مفقود شدن یک زن ایتالیایی به نام پاتریچا ریتسو که در کمیسیون اروپا در بروکسل کار می کرد خبر دادند. پس از حوادث تروریستی دیروز خبری از وی نیست.
۱۶:۱۹ سفارت ایران در بروکسل اعلام کرد در نامه ای از وزارت خارجه بلزیک خواسته شده است تا اگر در میان قربانیان و مجروحان حملات تروریستی دیروز از اتباع ایرانی حضور دارند سفارت ایران را در جریان قرار دهد اما ان ها اعلام کرده اند که دڔ حال بررسی هویت مجروحان و قربانیان هستند
۱۶:۱۶ به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس ، پلیس بلڗیک به طور رسمی اعلام کرد مظنون شناسایی شده هنوز دستگیر نشده است اما تلاش ها برای دستگیری وی همچنان ادامه دارد
۱۶:۱۴ به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از رم ، وزیر خارجه بلژیک گفت : کشته و زخمی شدگان حوادث تروریستی بروکسل از ۴۰ کشور مختلف جهان هستند
۱۶:۰۲ به گزارش خبرگزاری فرانسه از بروکسل، بنابراعلام مقامات فرودگاهی، فرودگاه بین المللی بروکسل پنجشنبه نیز بسته خواهد بود
۱۶:۰۰ بازی تدارکاتی تیم های ملی فوتبال بلژیک و پرتغال لغو شد
۱۵:۵۰ خبرنگار سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما در رم اعلام کرد رسانه های بلژیک دستگیری سومین عامل بمب گذاری تروریستی روز سه شنبه در بروکسل را تکذیب کردند .فردی که دستگیر شده است العشراوی نیست. پیش از این برخی شبکه های تلویزیونی و خبرگزاری ها از دستگیری العشراوی خبر داده بودند .
۱۵:۴۵ شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد کنسولگری هلند در استانبول به سبب تهدیدات تروریستی احتمالی تعطیل شد.
۱۵:۲۰ بشار الجعفری رئیس هیئت مذاکره کننده سوریه در ژنو گفته است: انفجارهای بروکسل و حملات به پاریس قطعا نتیجه میانه رو توصیف کردن برخی از گروههای تروریستی وهابی است.دولت سوریه حملات تروریستی به بروکسل را که نتیجه سیاست های غلط دولتها بوده است محکوم می کند.
۱۴:۵۰ رسانه های انگلیس اعلام کردند نیروهای ویژه پلیس انگلیس، به منظور کمک به تحقیقات درباره حملات تروریستی در پایتخت بلژیک، به بروکسل اعزام شده اند و تدابیر امنیتی در انگلیس نیز افزایش یافته است.
۱۴:۳۵  وزارت حمل و نقل تونس بعد از حملات بروکسل، یک سری تدابیر فوق العاده اتخاذ کرد.
۱۴:۳۰ شبکه تلویزیونی المیادین در خبری فوری به نقل از رسانه های بلژیک گزارش داد نجم العشراوی سومین مظنون حملات بروکسل دستگیر شد.
۱۲:۴۵ شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد بعد از حملات بروکسل تدابیر امنیتی در مسکو پایتخت روسیه افزایش یافت و نیروهای پلیس به طور گسترده در این شهر مستقر شدند.
 ۱۲:۳۰ فرانک والتر اشتاین مایر وزیر امور خارجه آلمان در مسکو پایتخت روسیه گفت انفجارهای بروکسل تهدید دیگری برای ما به شمار می رود و به نفع ما است که با همکاری یکدیگر با آن مقابله کنیم.
۱۲:۰۵   فرودگاه تولوز در جنوب فرانسه به علت تهدید امنیتی تخلیه شد.
۱۲:۰۰  یوهان فربک سفیر بلژیک در آمریکا تصریح کرد کشف سلاح های سنگین نشان می دهد که طرحی برای اجرای حملات بیشتر در بروکسل وجود داشته است.
 ۱۱:۳۰   شبکه تلویزیونی الجزیره گزارش داد رسانه های بلژیکی اعلام کردند هویت دو نفر از عاملان حملات فرودگاه بروکسل شناسایی شد. به گفته رسانه های بلژیکی، این دو نفر برادر بودند و در بروکسل اقامت داشتند. نام این دو نفر خالد و ابراهیم البکراوی بود. این دو برادر با عاملان حملات نوامبر سال دو هزار و پانزده پاریس ارتباط داشتند.
۱۱:۱۰  ژان ژامبون وزیر کشور بلژیک اعلام کرد کشورش برای مبارزه ضد افراط گرایی خشونت آمیز و شکست دادن آن آماده است.
۱۱:۰۰  پلیس پایتخت بلژیک در عملیات شناسایی  از منازل مظنونان از کشف مواد منفجره و شیمیایی به همراه پرچم گروه تروریستی داعش در  بروکسل خبر دادند.
۱۰:۴۰   فیلیپ پادشاه بلژیک از مردم کشورش خواست نترسند و به مقامات اعتماد داشته باشند.
۱۰:۲۵  به دلیل حملات تروریستی اخیر در بروکسل، نخست وزیر بلژیک سفر خود را به چین لغو کرد.
۱۰:۲۰ تصویر یکی از مظنونان حملات در شهر بروکسل پایتخت بلژیک منتشر شد. ،پلیس بلژیک تصویر این فرد را منتشر کرده است و از مردم خواسته است که اگر اطلاعاتی درباره وی در اختیار دارند پلیس را در جریان قرار دهند.

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است