دوشنبه, ۵ فروردین ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۹ آبان ۱۳۹۷ ، ساعت ۰۸:۲۰ 1,481 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :45177
دراولین سوگواره شعر اربعین در آستانه اشرفیه

از امیر فخر موسوی ،شاعر آئینی استان گیلان تجلیل شد

دراولین سوگواره شعر اربعین که در سالن اجتماعات حرم مطهر سلطان سید جلال الدین اشرف (ع) آستانه اشرفیه  برگزارشد از سید محمود( امیر) فخر موسوی شاعر آئینی استان گیلان  تجلیل شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، اولین سوگواره شعر اربعین که  با حضور اصحاب فرهنگ و هنر و جمعی از شاعران آیینی برگزارشد ابوالقاسم حسینجانی از شاعران بنام کشوربا بیان این نکته که ما نیازمند یک شعور سیاسی فراگیر هستیم به تبیین مقوله عاشورا  پرداخت و گفت: فقر آدمی از ذهن او سرچشمه می گیرد و از ندانستن شروع می شود زیرا ما عادت کردیم به کوچکی کردن  در حالی که انسان حامل روح خداست .

وی افزود : انسانی که کوچک اندیش است بنده خدا نیست  زیزا خدای بزرگ ، امام علی و امام حسین را آفرید و نمی تواند کوچک باشد.

حسینجانی ادامه داد: انسانهای بزرگ احتیاجی به جنگ ندارند و این انسان های کوچکند که می ترسند  و بیشتر جنگ  افروزها ی امروز از این انسانهای کوچک دنیای امروز سر چشمه م یگیرد .

این محقق و شاعر آئینی با اشاره به کلید واژه دین از دیدگاه امام حسین  ( ع ) به تبیین سوره های نصر و ماعون  پرداخت و خاطر نشان کرد : هرکجا که پیروزی حاصل نشده است  بدانیم که در آنجا نیت و هدف ما خدائی نیست  و در واقع توجیه گران  شکست ها ، تاراج گران تاریخی زمین هستند.

وی با بیان اینکه اشغالگران زمان ، زمینه ساز اشغالگری زمین هستند تاکید کرد : مدیرانی که سر جای خود نیستند  و  آن خودی های که  جای مردم را اشغال کردند و ناحق جای انسان دیگر را پر کردند ؛ اشغالگران زمینند که جای دیگران را اشغال کردند.

حسینجانی با تصریح این بیان که  در هر جا  مرگ را بیشتر از زندگی ترویج می کنند جهان سوم است  تاکید کرد:  شعری که جرئت آفرین نباشد و نتواند عاشورا را در جامعه جهانی تزریق کند  شعر نیست

در اولین سوگواره شعر اربعین ، شاعرانی مانند عباس مهر آتیه ، رقیه آزاد نیا ، اسماعیل محمد پور  و امیر فخر موسوی  اشعاری از شعر عاشورایی خود را برای حاضران قرائت کردند و در پایان از  سید محمود فخر موسوی  که بیش از ۵۰ سال در زمینه هایی  شعر آیینی ، بازیگری ، کارگردانی ، نوحه سرایی و مداحی و دیگر فعالیت های فرهنگی ، هنری و آیینی استان گیلان فعالیت داشته  است تجلیل شد

گفتنی است اجرای اولین سوگواره شعر آئینی را علی پورحسن ، شاعر و محقق آئین های مردمی  برعهده داشت و فرماندار ، فرمانده سپاه ناحیه آستانه اشرفیه و جمعی دیگر از مسئولین در این سوگواره حضور داشتند.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است