سه شنبه, ۶ مهر ۱۴۰۰
آخرین اخبار
24 جولای 2021 ، ساعت 14:04 79 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :66335
در چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش آستانه اشرفیه؛

از سند تحول بنیادین ۱۴۰۱_۱۴۰۰آموزش و پرورش شهرستان رو نمایی شد

در چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش آستانه اشرفیه که پیش از ظهر امروز در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزارشد از سند تحول بنیادین سال ۱۴۰۱_۱۴۰۰ آموزش و پرورش آستانه اشرفیه رونمایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق، حمید رضایی لاکسرایی در چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان آستانه با بیان اینکه فرهنگیان نقش آفرینی ویژه ای در انتخابات داشتند افزود: فرهنگیان درتحقق مشارکت ها و اجرا همکاری خوبی با ستاد انتخابات داشتند که با حفظ سلامت و امانتداری که صحت انتخابات تائید شد.

وی با اظهار به اینکه ان شاء الله در آینده نزدیک شاهد در خشش دانش آموزان در کنکور سال ۱۴۰۰ باشیم تصریح کرد: فرهنگیان سال تحصیلی ۱۴۰۰_۱۳۹۹ رابا وجود شرایط کرونایی و محدودیت آموزش با همکاری خانواده ها و مشارکت قابل توجه با موفقیت پشت سر گذاشتند.

نماینده عالی دولت با بیان اینکه مدارس با همکاری آموزش و پرورش آمادگی آموزش حضوری را در قالب پروژه مهر داشته باشد گفت: مدارس بصورت حضوری برگزارشود مگر اینکه ستاد ملی کرونا تصمیم جدید با توجه به شرایط داشته باشد و باید آموزش و پرورش تمام تمهیدات اعم از فضای فیزیکی مدارس، سرویس ایاب و ذهاب ، کادر آموزشی ، و یا جابه جایی معلمین که با کمبود معلمین در مدارس مواجه نباشیم، را داشته باشد .

وی آمادگی لازم برای ادامه استفاده از بستر فضای الکترونیکی را ضروری دانست و افزود: زیر ساختارها برای آموزش الکترونیکی تامین شود و بررسی میانگین نمرات دانش آموزان در مناطق روستایی که در دسترسی اینترنت مشکل داشتند بررسی شود تا نقایص برطرف شود .

رضایی اجرایی شدن سند تحول بنیادین که از سیاست های ابلاغی کلی آموزش و پرورش را تاکید داشت و افزود : مفاهیم و محتویات این سند تحول به جد مدنظر قرار بگیرد و تمام تلاش برای اجرایی آنها انجام شود .

نماینده عالی دولت در شهرستان با بیان اینکه عدم برگزاری حضوری کلاس های آموزشی باعث شده که خدمات و فوق برنامه چون ورزش متوقف شود افزود: تحرک دانش آموزان به دلیل عدم برنامه اوقات فراغت کم شده و افزایش وزن آنها را در پی دارد که ان شاء الله با امکانات آموزش و پرورش و دیگر ارگان ها برنامه ریزی برای اوقات فراغت دانش آموزان و تامین سلامت آنها صورت گیرد .

رضایی افزایش میانگین درصد سواد آموزی را نتیجه اهتمام آموزش و پرورش دانست و اعلام داشت که بخشداران ،دهیاران و شورای اسلامی با همت در شناسایی افراد بی‌سواد ومعرفی آنها و همچنین اهدا بسته تشویقی همکاری با آموزش و پرورش داشته باشند.

محمدرضا سیرتی رئیس آموزش و پرورش ضمن ارائه گزارش عملکرد آموزش و پرورش از رونمایی سند تحول بنیادین سال ۱۴۰۱_۱۴۰۰گفت و افزود: سند تحول بنیان از دغدغه های مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران است که ۶ساعت با موضوع اعتقادی_مذهبی،علمی_فنی حرفه ای ، هنر _زیباشناسی و هم زیستی و بدنی توجه ویژه ای به آن شده است .

گفتنی است این سند ۲۰۱صفحه ،۱۲۴برنامه و ۴۰۳محور دارد که با همکاری فرهنگیان اجرا خواهد شد.

از برنامه‌های اجرا شده آموزش و پرورش در سال تحصیلی ۱۴۰۰_۱۳۹۹ برگزاری امتحانات به صورت حضوری و غیرحضوری در خرداد ،برگزاری کنکور در دانشگاه مهرآستان، برگزاری جشنواره نوجوان خوارزمی و کسب رتبه سوم در استان، تجلیل از ۷۰ همکار فرهنگی پایه ابتدایی که در سال تحصیلی گذشته رتبه کسب کردند ،برگزاری طرح زهرا شناسی،برگزاری جلسه کارگروه سرویس مدارس و پروژه مهر که با هدف آمادگی و دور ی از استرس برای دانش آموزان،اولیا،معلمین و متولیان امر آموزش و پرورش است ،می باشد .

طالب پور نماینده اداره بهداشت با اعلام اینکه واکسیناسیون فرهنگیان نیز اجرا خواهد شد گفت درصورت در اختیار قرار دادن سالن ،یخچال و امکانات از این قبیل در خواست دریافت واکسن به استان ارائه خواهدشد.

در ادامه اعضای شورا به ارائه دیدگاه های خود پرداختند و در پایان سند تحول بنیادین ۱۴۰۱_۱۴۰۰ آموزش و پرورش رونمایی شد .

گزارش  و عکس :هما اکبری

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است