یکشنبه, ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
آخرین اخبار
23 دسامبر 2019 ، ساعت 09:00 261 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :57097
هشدار دادستان آستانه اشرفیه به دهیاران و دستگاه های متولی حقوق بیت المال ؛

از مسامحه  و سهل انگاری دهیاران و شوراهای اسلامی به هیچ وجه اغماض نمی کنیم  /عدم گزارش تخلف در انفال عمومی و بیت المال مستوجب تعقیب خواهد بود.

دادستان آستانه اشرفیه  در خصوص  عدم مراقبت در حفظ انفال عمومی و بیت المال و جلوگیری از تخریب و قطع درختان  به دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی هشدار داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، مجید تاج الدینی طی یک مصاحبه اختصاصی   با پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق   با اشاره به قطع درختان جنگلی  در بعضی از نقاط روستایی  توسط سودا گران چوب به صورت شبانه  گفت: دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی  که مردم  به آنان اعتمادکردند و  رای آوردند ، نماینده مردم و چشم و چراغ حاکمیت و دستگاه های اجرائی در روستا ها هستند و  باید تحلفات را به موقع گزارش دهند زیرا آنان باید امانت دار مردم  و دستگاه های اجرائی باشند.

وی با بیان اینکه امانت داری زمانی تحقق پیدا می کند که اجازه  کار را به افراد سودجو ندهیم  اظهار کرد : چطور  ممکن است شخصی خارج از یک روستا  وارد روستای دیگر بشود و اراضی ملی را تصرف کند و جنگل ها را  تخریب و درختان را قطع کند و شورای  محل اطلاع نداشته باشد .این توجیه قابل قبولی نیست .ما  این مسامحه و سهل انگاری و ترک فعل را  به هیچ وجه اغماض نمی کنیم .

دادستان آستانه اشرفیه  تصریح کرد : من به تک تک دهیاران و شوراها عرض می کنم  و تذکر می دهم چنانچه درحوزه  کاری و ماموریت و مسئولیشان تخلفی بپذیرد و به موقع به ما گزارش ندهند  عدم گزارش تخلف ، ترک فعل  است و مستوجب تعقیب خواهد بود .

تاج الدینی خاطر نشان کرد : وقتی درختی قطع و  زمینی تصرف شود واز سوی دهیار و یا اعضای شورا  به موقع اعلام نشود صدمات  جبران ناپذیری به حاکمیت ، دولت و دستگاه های اجرائی وارد می شود.

وی با بیان اینکه هیچ چیز نمی تواند جای درختان قطع شده یا زمین متصرف شده را بگیرد  تاکید کرد : درخت و زمین  و جنگل  و اراضی ملی متعلق به یک نفر نیست که  به انگیزه سودجوئی بیایند و درختان را قطع کنند ،  درخت نعمتی است که خداوند متعال برای عموم مردم آفریده است  و مردم بتوانند از این نعمات الهی استفاده کنند.

تاج الدینی با اشاره به این نکته که دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی دقت  لازم را داشته باشند  افزود :  دستگاه های  متولی  مانند  منابع طبیعی و آبخیز داری ، محیط زیست ، جهاد کشاورزی  ، صنعت ، معدن و تجارت که متولی  حقوق بیت المال هستند باید با حساسیت بیشتر پای کار باشند و مراقبت کنند تا زمینی تصرف نشود و درختی قطع نگردد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است