چهارشنبه, ۲۴ مهر ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۲ تیر ۱۳۹۸ ، ساعت ۲۱:۵۶ 470 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :51576

از نخبگان هنری ، علمی و فرهنگی آستانه اشرفیه در بزرگداشت دکتر معین تجلیل می شود

 

در چهل و هشتمین سالگرد بزرگداشت استاد دکتر محمد معین  از سه چهره برگزیده هنری ، علمی و فرهنگی شهرستان آستانه اشرفیه  تجلیل به عمل می آید .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، در  آخرین نشست هماهنگی ستاد بزرگداشت دکتر معین که با حضور دکتر مهیندخت معین  در سالن اجتماعات فرمانداری برگزارشد  ابتدا کمیل شریفی  دبیر برگزاری بزرگداشت دکتر معین درباره سخنران علمی مراسم و تعیین آن از سوی دانشگاه گیلان ، تهیه تندیس برای اهدا به برگزیدگان این مراسم ، اجرای موسیقی سنتی و دیگر جزئیات برنامه گزارشی را ارائه داد.

در ادامه مهندس محمد دانش شکیب شهردار آستانه اشرفیه در خصوص تمهیدات لازم شهرداری برای برگزاری مراسم و بهسازی و نور پردازی مکان به هنگام اجرای برنامه و دیوار نگاری با مضامین اشعار معین ،  طراحی دکور مراسم و..  مطالبی بیان کرد.

فرماندار آستانه اشرفیه نیز در این نشست دکتر معین را جزء لاینفک هویت شهرستان آستانه اشرفیه برشمرد و گفت: در هر بروشوری که در شهرستان به چاپ می رسد اگر یک گوشه حضرت سلطان سید جلال الدین اشرف باشد در یک گوشه ی دیگر آن دکتر معین قرار دارد.

مهندس رحیم حیدری دغدغه مجموعه اعضای ستاد را غنای برنامه و باشکوه تر برگزار کردن بزرگداشت دکتر معین برشمرد و با اشاره به دغدغه خانواده دکتر معین در خصوص عدم اجرای موسیقی سنتی اظهارداشت:  برگزاری مراسم دکتر معین ، نشان دهنده شأن و جایگاه این شهرستان برای  ارج گذاری به چهره های ماندگار ادبی ایران زمین است

وی خاطر نشان کرد :  : بزرگداشت استاد دکتر محمد معین در واقع  تبیین   یک الگوسازی مناسب  و ایجاد سوال در نوجوان و جوان  است  که از خود بپرسد   دکترمعین کیست و چرا  برای آن بزرگداشت برگزار می شود ؟

گفتنی است در چهل و هشتمین بزرگداشت دکتر محمد معین  قرار است وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  سخنران این مراسم باشد .

این مراسم در ۱۳ تیر روز پنجشنبه  ساعت ۲۱ در آرامگاه دکتر محمد معین برگزار و گروه موسیقی سنتی فسانه به سرپرستی خودشناس و خوانندگی محمد صالح غلامی به اجرای قطعات عرفانی بپردازند.

تجلیل از محمد رضا جعفری ، کارگردان ، نویسنده و بازیگر تئاتر ، قاسم گل افشانی ( معین پژوه ) و سرکار خانم دکتر زوار موسوی نیاکی از دیگر برنامه های این مراسم است.

عکس : پارسا ذرعی

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است