چهارشنبه, ۸ بهمن ۱۳۹۹
آخرین اخبار
11 دسامبر 2019 ، ساعت 16:38 345 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :56791
استاندار گیلان در همایش روز جهانی داوطلب مطرح کرد؛

اعتماد مهمترین سرمایه‌ اجتماعی ای سازمان هلال احمر در کشور است/ تقدیر از ۲۴ داوطلب نمونه استان گیلان

نماینده عالی دولت در استان گیلان گفت: اعتماد مهمترین سرمایه‌ اجتماعی ای سازمان هلال احمر در کشور است و جمعیت هلال احمر یکی از کانون‌های امیدآفرینی و اعتماد در کشور و از بزرگترین ظرفیت‌های خدمت‌رسانی به مردم است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق به نقل از استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع روز چهارشنبه در همایش روز جهانی داوطلب با اشاره به شعار امسال این روز با عنوان «برای آینده‌ای فراگیر داوطلب شو» اظهار داشت: با همت جمعیت هلال احمر استان بالغ بر ۱۱ هزار نفر عضو هستند که انشاء الله تا پایان سال آینده این تعداد به ۱۵ هزار نفر برسد و برای تحقق این هدف، تلاش خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر برای عموم جامعه ، نماد آرامش است افزود: مردم در هر نقطه کشور و جاده‌ها که هلال احمر را می‌بینند، آرامش می گیرند چراکه احساس می‌کنند عده‌ای برای نجات آنان و دیگران حضور دارند و هیچ لذتی ارزشمندتر از نجات جان یک انسان نیست.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر یکی از کانون‌های امیدآفرینی و اعتماد در کشور و از بزرگترین ظرفیت‌های خدمت‌رسانی به مردم است، گفت:  اعتماد مهمترین سرمایه‌ اجتماعی این سازمان بزرگ مردم نهاد در کشور است که نمونه‌های آن مانند کمک رسانی در سیل امسال، به هموطنان بود که در استان گیلان بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال کمک‌های نقدی و غیرنقدی جمع‌آوری شد.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه هلال احمر همواره برای مردم، پیام‌آور امید و مهربانی است، ادامه داد:  فعالیت‌های داوطلبانه با میل و اراده و به صورت خودجوش صورت می‌گیرد که می‌تواند نقش موثری در تقویت و افزایش اعتماد و همکاری بیشتر به خصوص نیکوکاران و خیرین بوجود آورد.

وی با اشاره به اینکه حلقه اتصال میان نیکوکاران و نیازمندان داوطلبان هستند، گفت: در این میان زمینه همکاری و مشارکت‌های خیران و نیکوکاران در تأمین امکانات، تجهیزات، زیرساخت‌ها ، برنامه‌ها و اهداف جمعیت هلال احمر می‌تواند مفید و مؤثر باشد.

دکتر زارع هلال احمر را سرمایه های اجتماعی هر جامعه دانست و تصریح کرد: این مجموعه از سطح بالای اعتماد عمومی در میان آحاد مختلف جامعه برخوردار است و در این مسیر دولت تدبیر و امید با وجود همه محدودیت‌ها، در راستای تجهیز این سازمان به اورژانس هوایی و تجهیز پایگاه‌های جاده‌ای حمایت‌های خوبی انجام داده است.

وی با اشاره به حادثه‌خیز بودن استان گیلان اظهار داشت: هلال احمر در مواقع سختی و مشکلات مردم، چشم امید آنان بوده و این مجموعه به ویژه داوطلبان در همه صحنه‌ها به صورت فعال نقش‌آفرینی می‌کنند و پشتوانه خوبی برای مردم و وسیله نجات برای انسان‌ها هستند  که این همراهی و آمادگی می‌بایست مستمر باشد.

نماینده عالی دولت در گیلان ارتقاء آگاهی های نسل آینده از طریق آموزش و توانمندسازی در زمینه مشارکت‌های اجتماعی و فعالیت‌های اجتماع محور به ویژه مدیریت بحران را امری ضروری و مهم دانست و افزود:  بخش داوطلبان جمعیت هلال احمر به خوبی در حال تقویت است و شعار امسال روز جهانی داوطلب «برای آینده‌ای فراگیر، داوطلب شو» نیز بر همین مبناست.

استاندار گیلان با بیان اینکه هلال‌احمر ظرفیت‌های زیادی در حوزه توانمندسازی دارد افزود:  همه گروه‌های داوطلب از جمله جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی می‌توانند با هم‌افزایی در مدیریت بحران، در تسکین آلام بشری و انجام فعالیت‌های بشردوستانه نیز نقش‌های مؤثری ایفا کنند.

هدف‌گذاری هلال احمر گیلان برای عضویت پنج‌درصدی جوانان در جمعیت

در ادامه مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان بیان کرد: به یُمن فعالیت اثربخش و هدفمند جمعیت داوطلبان گیلان بر اساس برنامه‌ریزی‌های پنج ساله، قرار است یک درصد جمعیت گیلان به عضویت جمعیت هلال احمر و پنج درصد از جوانان فعال به عضویت سازمان داوطلبان جمعیت درآیند.

ولی پور ضمن اشاره به تعداد داوطلبان جمعیت هلال احمر استان افزود: در گیلان حدود ۱۲ هزار نفر جمعیت فعال داوطلب آماده خدمت گذاری در عرصه‌های مختلف امداد و نجات از جمله در سوانح و حوادث حضور دارند که نیمی مرد و نیمی دیگر زن هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان ضمن اشاره به تعداد خانه های هلال در گیلان، اظهار کرد: ۱۸۰ خانه‌ هلال روستایی باهدف آموزش همگانی و افزایش شمار داوطلبان برای ارائه خدمات بهتر در جامعه فعالیت می‌کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان اذعان داشت: طی هشت‌ماهه اخیر بیش از ۱۰ میلیارد ریال خدمات به آسیب دیدگان توسط پنج هزار داوطلب گیلانی ارائه‌شده و بالغ‌بر ۳۲ هزار بهره‌بردار از این خدمت استفاده کرده اند.

ولی پور تصریح کرد: طی هشت‌ماهه اخیر بالغ ‌بر یک هزار حادثه در سطح استان روی‌داده که با بالغ‌ بر پنج فقره از آن‌ها حادثه ویژه بودند و نتیجه امدادرسانی داوطلبان، نجات حداقل پنج هزار تن بوده است، البته باید گفت هلال احمر استان در کنار خدمات انسان دوستانه،  اعتبارات و امکانات لجستیکی را نیز برای گیلان به ارمغان داشته و در این شاخص رتبه تراز اول کشور را نیز کسب کرده‌است.

استاندار عضو داوطلب هلال احمر شد

در این همایش استاندار گیلان علاوه بر عضویت داوطلبانه در جمعیت هلال احمر، لباس خدمت‌رسانی و صلح و دوستی جمعیت را بر تن کرد.

گفتنی است: در حاشیه این همایش، “بازارچه نیکوکاری چتر مهربانی” به نفع دانش آموزان مناطق کم برخوردار با همراهی بانوان داوطلب هلال احمر استان به مدت دو روز در محل جمعیت هلال احمر گیلان با حضور دکتر زارع نماینده عالی دولت در استان، افتتاح شددر رشت گشایش یافت.

شایان ذکر است: ۲۴ تن از داوطلبان، پزشکان، خیران، واقفان، جوانان و امدادگران منتخب به نمایندگی از داوطلبان فعال جمعیت در پایان همایش توسط استاندار و مسولان هلال احمر تجلیل شدند.

انتهای پیام/

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است