یکشنبه, ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ، ساعت ۲۰:۴۲ 627 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :48673

اعزام کاروان راهیان نور محلات آستانه اشرفیه به جبهه های نور

اولین کاروان محلات بعد از اعزام راهیان نور دانش آموزی از شهرستان آستانه اشرفیه به استعداد ۱۳۲ نفر در قالب ۳ اتوبوس عازم مناطق عملیاتی جنوب کشور شدند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، فرمانده سپاه ناحیه شهرستان آستانه اشرفیه در حاشیه اعزام مردم محلات این شهرستان گفت ؛ اهمیت راهیان نور کمتر از دفاع مقدس نیست و ما مکلفیم فرهنگ ایثار وشهادت را حمایت کنیم و آن را ترویج دهیم.

سرهنگ پاسدار حسن حبیبی  با بیان اینکه شهدا مظهر حقیقی اقتدار ملی ما هستند اظهار کرد ؛ راهیان نور برکات فردی و اجتماعی زیادی داشته است که یکی از آن ها، زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهداست.
وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه زنده نگه داشتن یاد وخاطره شهدا و فضیلت آن کمتر از شهادت نیستافزود :  اگر راه و یاد شهیدان زنده نگه داشته نشود، دستاوردهای شهدا هدر می رود،

سرهنگ حبیبی لازمه ماندگاری دستاوردهای ایثارگران، شهدا، آزادگان و رزمندگان را زنده نگه داشتن فرهنگ شهادت برشمرد گفت:  فرهنگ شهادت  همواره می تواند برای هر نسلی الهام بخش باشد، چرا که شهدا مظهر حقیقی اقتدار ملی ما هستند.

فرمانده سپاه شهرستان راهیان نور را تبیین ابعاد مختلف دفاع مقدس دانست و با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که بدون تبیین و تبلیغ رسا و جذاب، قطعا هیچ فکری و هیچ اندیشه ای توفیق رواج پیدا نخواهد کردبیان کرد :  شهدا عملا کار بزرگی انجام دادند و این کار بزرگ را باید تبیین کرد راهیان نور این برکت را دارد که ابعاد مختلف دفاع مقدس تببین شود،

وی با بیان اینکه بعضی ها در پی تحریف تاریخ افتخار آمیز دفاع مقدس هستند تصریح کرد :  ما همان گونه که مکلفیم فرهنگ عاشورا به دست فراموشی سپرده نشود، وظیفه داریم نگذاریم موضوع دفاع مقدس نیز فراموش شود وکسی هم جرات نکند این ارزش های آسمانی آفریده شده را تحریف کند.

حبیبی راهیان نور را بستر انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل جوان دانست وخاطر نشان کرد: آشنا سازی نسل جوان با زوایای پنهان و آشکار دفاع مقدس از برکات دیگر راهیان نور است. ملتی که نتواند نسل جدید خود را با افتخارات نسل گذشته پیوند دهد، گذشته خود را از دست خواهد داد

گفتنی است در روز ۲۸ اسفند ماه نیز یک اتوبوس دیگر از راهیان نور برای تحویل سال نو عازم مناطق جنوب کشور خواهند شد.

عکس : پارسا ذرعی

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است