شنبه, ۳۱ فروردین ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ، ساعت ۲۰:۵۴ 970 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :47600

افتتاح اولین گلخانه زینتی گیاه آنتوریوم استان گیلان در دهسر بندر کیاشهر

در چهارمین روز از دهه فجر اولین  گلخانه زینتی گیاه آنتوریوم استان گیلان در دهسر بندر کیاشهر افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، مجتمع هایپرگل سیدی به عنوان بزرگترین تولید کننده گل و گیاه و نشاء فصلی در استان گیلان امروز با حضور  مسئولین شهرستان در دو سالن مجموعه  مجزا به ابعاد هریک ۱۰۰۰متر مربع  در شهرستان آستانه اشرفیه و در روستای دهسر بخش بندرکیاشهر افتتاح شد.

سعید سیدی در گفتگو با جلال شرق با بیان اینکه مجتمع گلها از سال ۶۹ فعالیت خود رادر زمینی به ابعاد ۴ هکتار آغاز کرده است  افزود : کاشت نهال گیاه آنتوریوم با آوردن نشاء از کشور هلند در دی ماه سال گذشته به صورت کشت هیدرو پونیک  آغاز شده است و با توجه به استقبال بسیار خوب از این نوع گیاه می تواند با صادرات آن ارز آوری بسیاری خوبی برای کشور داشته باشد.

وی میزان هزینه های دو سالن فروش و عرضه گل و گیاه زینتی و آپارتمانی و سالن کشت گیاه آنتوریوم را بالغ بر ۲میلیارد تومان ذکر کرد که مبلغ ۵۵۰ میلیون تومان آن از تسهیلات بانکی بوده است.

سیدی ادامه داد: آنتوریوم گیاهی دائمی و گل‌دار است که به دلیلی زیبایی گل خود، طرفداران بسیاری دارد و به عنوان گیاه آپارتمانی، گلخانه‌ای و حتی شاخه بریده استفاده می‌شود.

وی افزود : این گیاه ریشه‌های ضخیم و گوشتی دارد، برگ کمی پهن و کشیده، چرمی، قلبی شکل و به رنگ سبز تیره است. طول برگ به ۲۵ سانتی‌متر و پهنای آن به ۸ سانتیمتر می‌رسد.

مدیر مجتمع گلها با بیان اینکه گل آنتوریوم درواقع سنبله یا همان اسپات است که در یک براکته رنگی عمدتاً به رنگ صورتی، قرمز، سفید و زرد و به شکل قلب پیچیده شده است افزود :  دمگل آنتوریوم طویل است، در فصل بهار و تابستان ظاهر می‌شود و حدود دو ماه دوام می‌آورد و ارتفاع آنتوریوم حدود ۳۵ سانتی‌متر است.

عکس : پارسا ذرعی

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است