شنبه, ۹ فروردین ۱۳۹۹
آخرین اخبار
30 آگوست 2019 ، ساعت 10:07 535 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :54015

افتتاح پروژه های ۴۰ میلیارد ریالی جهاد کشاورزی آستانه اشرفیه در هفته دولت

به مناسبت هفته دولت و با حضور سرکار خانم کیمیا تنهایی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گیلان ، فرماندار و جمعی از مسئولین  شهرستان ۷ پروژه جهادکشاورزی شهرستان آستانه اشرفیه به ارزش ۴۰ میلیارد ریال افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، رئیس جهاد کشاورزی آستانه اشرفیه با بیان اینکه ۵ پروژه از ۷ پروژه خدماتی ، توسط بخش خصوصی به ارزش اعتباری ۳۳میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال راه اندازی شده است گفت: یک واحد برنجکوبی و بسته بندی با اشتغال ۹ نفر ، یک واحد بسته بندی غلات و برنج با اشتغال ۵ نفر ، دو واحد فرآوری بادام زمینی با اشتغال ۲۲نفر و یک واحد توسعه پرورش آنتاریوم و نهال زیتون  با اشتغال ۳ نفر مورد بهره برداری قرار می گیرد .

حمید رضا سلیمانی افتتاح ایستگاه پمپاژ لسکوکلایه  با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال با تحت پوشش قرار دادن ۱۵۰ هکتار از زمین های شالیزاری منطقه و استفاده از آبیاری کم فشار  با لوله گذاری یک هزار ۳۲۰ متر لوله پلی اتیلن با اعتبار ۵ میلیارد ریال  از جمله پروژه های عمرانی جهاد کشاورزی آستانه اشریه در هفته دولت نام برد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گیلان نیز در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران با بیان اینکه استان گیلان وابسته به صنعت کشاورزی است، اظهار کرد: ما در استان گیلان ظرفیت بسیار خوبی در حوزه کاشت و برداشت محصولات کشاورزی داریم که توجه به آن می‌تواند باعث رشد اقتصادی منطقه شود زیرا اقتصاد گیلان وابسته به کشاورزی و گردشگری است.

کیمیا تنهایی با اشاره تلاش مسؤولان جهاد کشاورزی برای توسعه کشاورزی در استان گیلان گفت: هر چه کشاورزان در آرامش بیشتری به زندگی خود بپردازند کشور و جامعه روبه‌پیشرفت می‌رود به همین دلیل متولیان جهاد کشاورزی تلاش بسیار زیادی برای توسعه کشاورزی در استان انجام دادند.

وی با اذعان به اینکه بخش خصوصی باید به رشد کشاورزی در استان گیلان و آستانه‌اشرفیه کمک کند، تصریح کرد: در این شرایط سخت اقتصادی نقش سرمایه‌گذار بسیار حائز اهمیت است زیرا می‌تواند باعث ایجاد اشتغال در منطقه و شهرستان آستانه‌اشرفیه شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گیلان با قدردانی از سرمایه‌گذاری در حوزه برنج در آستانه‌اشرفیه افزود: برنج آستانه در کشور به یک برند تبدیل‌شده و جزو مرغوب‌ترین برنج‌های کشور است که باید موردتوجه قرار گیرد.

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است