جمعه, ۹ آبان ۱۳۹۹
آخرین اخبار
26 آوریل 2016 ، ساعت 18:12 2,142 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :13799
نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر:

افزایش بالای ۲۰% حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در بودجه ۹۵/ نگاه و تفکر دولت و مجلس بر بازنشستگان یک نگاه حمایتی است

نماینده مردم شهرهای آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر با توجه به نگاه دولت در افرایش ۱۲ درصدی حقوق کارمندان و بازنشستگان کشوری گفت: مجلس در بودجه ۹۵ برای همه بازنشستگان زیر یک‌میلیون تومان بالای ۲۰ درصد مصوب کرده است.
به گزارش جلال شرق، محمدحسین قربانی که در نشست سالانه کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی شهرستان آستانه‌اشرفیه در مسجد امام حسن (ع) سخن می‌گفت بابیان اینکه صندوق تأمین اجتماعی از چند درصد حقوق شما در دوران خدمت پرداخت کرده‌اید تشکیل‌شده است افزود: نگاه و تفکر دولت و مجلس بر بازنشستگان یک نگاه حمایتی است و باید از مزایای صندوق نیز بهره‌مند گردید.
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به حضور بازنشستگان در چنین جلساتی که باعث همدلی و تلطیف قلوب آن‌ها می‌شود یادآور شد: مساجد بهترین مکان برای تجمع شماست که در کنار هم بنشیند و مسائل و مشکلات خود را مطرح و بازگو نمایید.
وی بابیان اینکه کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی این شهرستان با توجه به فعالیت کوتاه‌مدت خود موفق عمل کرده است خاطرنشان کرد: عملکرد هیئت‌امنای منتخب شما در طول یک سال گذشته نشان از صفا و صمیمیت در بین اعضای کانون هست.
دکتر قربانی ادامه داد: شهرستان آستانه‌اشرفیه دارای ۳ هزار ۷۰۰ مستمری‌بگیر تأمین اجتماعی دارد که فاقد درمانگاه در این شهرستان بوده است که با توجه به تأمین بخشی از احداث درمانگاه و دریافت مجوزهای لازم حداکثر تا طی دو سال آینده مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.
نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر به چالش‌های موجود بین کانون بازنشستگان آستانه و کیاشهر اشاره کرد و اظهار کرد: دنیا جوان شده است و باید از افکار و اندیشه‌های که باعث تفرقه می‌شود پرهیز کرد و نمی‌توان در یک شهرستان دو کانون مستقر باشد و معمولاً روال کار راه‌اندازی مرکز کانون‌ها در شهرستان‌هاست.
وی ادامه داد: این‌که مرکز کانون در کجا باشد مهم نیست بلکه باید با نشست‌ها و همدلی‌ها در حل مشکل بازنشستگان تأمین اجتماعی و فراهم آوردن امکانات رفاهی‌ تلاش کرد و فاصله‌ها و تفرقه‌ها را به نزدیکی فکر و قلب تبدیل کنیم.
در این نشست رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی گزارشی را از اقدامات انجام‌گرفته از زمان تأسیس این کانون و ایجاد صندوق قرض‌الحسنه، اعزام سفرهای زیارتی ارائه داد.
کریمی در این نشست گفت: ۷۰ درصد بازنشستگان تأمین اجتماعی این شهرستان زیر ۸۰۰ هزار تومان و ۵۰ درصد زیر ۵۰۰ هزار تومان حقوق دریافت می‌کنند که واقعاً با این حقوق زندگی کردن بسیار مشکل است.
وی افزود: همه بازنشستگان فقط خود نیستند بلکه بر سفره آن‌ها بسیاری دیگر از نوه‌ها و فرزندان نیز قرار دارند و نباید آن‌ها شرمنده آن‌ها باشند و حتی در بخش تأمین درمان دچار مشکل و هزینه‌ای باشند که از عهده آن بر‌نمی‌آیند.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است