دوشنبه, ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
آخرین اخبار
1 آگوست 2018 ، ساعت 12:44 335 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :42403
مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان خبر داد:

افزایش ۴۷ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بندر آستارا

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان گفت: مجموع تخلیه و بارگیری کالا در بندر آستارا از ابتدای سالجاری تا به امروز ۸۷  هزار و ۴۰۰ تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشدی ۴۷ درصدی داشته است.

به گزارش  جلال  شرق  ؛منطقه گیلان،مهندس حسین چراغی در نشست بررسی آخرین وضعیت عملکردی بندر آستارا، خبر از رونق و رشد فزاینده و چشمگیر صادرات و واردات کالا از منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا داد و اظهار کرد: از ابتدای سال جاری واردات و صادرات کالا در بندر آستارا رشد بی سابقه ای داشته است و با آماده شدن زیر ساختهای فاز اول توسعه در این بندر واگذار شده به بخش خصوصی، فضای حضور سایر سرمایه گذاران در بخش های مختلف از جمله احداث سیلوی غلات و انبار مهیا شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان ادامه داد: مجموع تخلیه و بارگیری کالا در بندر آستارا از ابتدای سال جاری تا به امروز ۸۷ هزار و ۴۰۰ تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشدی ۴۷ درصدی داشته است که از این تناژ مقدار ۵۷ هزار و ۷۶۶ تن مربوط به صادرات کالای غیر نفتی است که رشد ۲۱۴ درصدی را نشان می‌دهد.

چراغی، بخشی از رونق صادرات بندر آستارا را مرهون راه اندازی شیوه حمل و نقل جدید با عنوان “کابوتاژ” در شمال کشور دانست و خاطرنشان کرد: با الحاق پایانه ریلی آستارا به منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا، با سازمان مسئولی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، به زودی شاهد راه اندازی حمل و نقل چند وجهی خواهیم بود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با بیان اینکه با ایجاد این تحول جابجایی کالا با سرعت و سهولت بیشتری انجام می شود تصریح کرد: این امر کاهش قیمت تمام شده کالا را در پی خواهد داشت.

وی ایمنی و حفظ سلامت کالا و استفاده بهینه از ظرفیت کشتیها و ناوگان خشکی را در کاهش ترافیک جاده ای و صرفه جویی در زمان و هزینه از دیگر مزایای حمل و نقل چند وجهی دانست و گفت: به دنبال افزایش سهم بازار از طریق جذب کالاهای جدید از مسیر دریای خزر هستیم تا شاهد رونق گرفتن سهم کالای ترانزیتی از این منطقه باشیم.   /   ایسنا

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است