دوشنبه, ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
آخرین اخبار
12 ژوئن 2018 ، ساعت 13:05 1,511 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :41263
فرماندار آستانه‌اشرفیه:

الگو گیری نسل جوان از دکتر معین باید سرلوحه برنامه‌ریزی ستاد بزرگداشت دکتر معین باشد

فرماندار آستانه‌اشرفیه در نشست ستاد بزرگداشت دکتر محمد معین گفت: بزرگداشت دکتر معین باید به نسل جوان ما برای الگو گیری کمک کند تا رهسپار راه تلاش‌های علمی دکتر معین شوند.

به گزارش جلال شرق، در دومین نشست ستاد بزرگداشت دکتر معین رئیس اداره ارشاد اسلامی آستانه‌اشرفیه درباره اقدامات انجام‌گرفته گزارشی از خرید ۱۳۰ جلد کتاب «هرگز نمیرد آنکه دلش …» تألیف علی‌اکبر قاسمی گل‌افشانی برای توزیع در مراسم، طراحی پوستر پیشنهادی و دعوت‌نامه، معرفی سرکار خانم دکتر نوش‌آفرین انصاری به‌عنوان سخنران ویژه و… ارائه داد.

در ادامه درباره نحوه زمان برگزاری و چیدمان صندلی برای مدعوین با طرح این موضوع که بزرگداشت دکتر معین از حالت سنتی آن به یک کار فرهنگی پویا تبدیل شود موردگفتگو و مناظره اعضا قرار گرفت.

رضا تیغ نورد رئیس شورای اسلامی آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه این مراسم هرساله اگر قرار باشد با یک سری افراد مشخص برگزار شود ما هیچ خروجی نخواهیم داشت گفت: اگر ما می‌خواهیم دکتر معین را به نسل دانشجو و دانش‌آموز بشناسانیم نیازمند تغییر نگرش در نحوه اجرای آن باید باشیم.

نماینده دانشگاه گیلان نیز در این نشست ضمن ضرورت بر فرهنگ‌سازی برای نسل جوان گفت: امروز نوع مطلب باید با ذائقه افراد شرکت‌کننده متناسب باشد.

وی افزود: ما همیشه به دنبال آدم‌های اسمی هستیم ولی خیلی افراد هستند که در مراکز علمی تدریس می‌کنند و از ظرفیت‌های بالایی برخوردارند ولی هیچ‌گاه دیده نشده‌اند.

این عضو علمی دانشگاه گیلان بابیان اینکه باید تلاش کنیم هرسال مراسم ما با نوع مخاطبین متفاوت باشد افزود: باید یک عده جوان خوش‌فکر در برپایی مراسم به کار گرفته شوند و ستاد بر اساس سیاست‌گذاری یاور این نیروهای جوان باشد.

در این نشست در خصوص تعیین روسای کمیته تدارکات و علمی دکتر معین بحث و گفتگو شد مقرر شد دکتر زمانی به‌عنوان رئیس کمیته علمی و رضا تیغ نورد به‌عنوان کمیته تدارکات حداکثر تا نشست هفته آینده در روز سه‌شنبه اقدامات انجام‌گرفته در تمام موضوعات را بیان کنند.

گفتنی است مراسم دکتر معین در سالروز وفات این استاد فرزانه در روز ۱۴ تیر در آرامگاه ابدی وی در کنار حشمت رود آستانه‌اشرفیه برگزار می‌شود

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است