دوشنبه, ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
آخرین اخبار
8 آگوست 2016 ، ساعت 22:16 1,687 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :19200

امام جمعه آستانه اشرفیه : اختلاط نقش ها سبب مفسده می شود/ اصلی ترین سبقه رسانه ، فرهنگی است

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد ساجدی در نشست مشترک با هیئت‌امنای حرم مطهر سلطان سید جلال‌الدین اشرف آستانه‌اشرفیه به‌منظور تجلیل از خبرنگاران که  در دفتر امام‌جمعه برگزارشد گفت: اصلی ترین سبقه رسانه ، فرهنگی است

به گزارش جلال شرق ، وی ضمن تجلیل از  خبرنگار شهید صارمی و ۳ تن از شهدای خبرنگار گیلان  گفت:  اگر خبرنگاران را  امین مردم و نظام بدانیم  باید به راه و رسم امانتداری داقف باشیم .

وی با بیان این مطلب که  در فرهنگ اسلامی امانت در مقابل خیانت است اظهار کرد: امانت‌داری مهم‌ترین ویژگی یک خبرنگار است که بایستی همواره در جهت حفظ آن وفادار بماند.

وی ضمن طبقه بندی فعالیت های خبری و با  اشاره به نشریات الکترونیکی به‌عنوان منبرهای دیجیتالی افزود: رعایت انصاف در مقام اجتماعی و عمومی برای رسانه‌ها لازم است و باید حوزه فعالیت رسانه‌ها طبقه‌بندی‌شده و مشخص شود.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه اصلی ترین صبغه رسانه را فرهنگی و کارکرد آن را اطلاع رسانی نام برد و یاد آور شد : کارکرد اصلی رسانه‌ها و خبرنگاران اطلاع‌رسانی به‌دوراز علایق سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است و رسانه‌ها ابزاری هستند که باید از آن‌ها در جهت منافع ملی و مردم و برای توسعه کشور و تقویت نظام استفاده کرد

ساجدی ضمن توصیه به رسانه ها در راستای حمایت و تشویق از  اقدامات مثیت و خدمات آدم ها بیان کرد : در صورت اشتباه مسئولین در اجرای کارها به آنان تذکر و اگر تخلف کردند از آنان انتقاد کنید.

وی خواستار یک تشکل قوی صنفی  برای خبرنگاران شد و گفت: رسانه ها علاوه  بر تقویت کمی و کیفی رسانه‌ها به ویژه جنبه های فنی ، سیاست ها ، هدف گذاری و راهبرد های خود را  تبیین کنند. .

ساجدی بابیان اینکه سیاست‌ها، راهبردها و هدف‌گذاری‌ها در حوزه اطلاع‌رسانی بسیار مهم است گفت: آستانه‌اشرفیه را باید  به نحو درست معرفی کرد که این امر مهم مستلزم عملکرد مناسب رسانه است.

وی خاطر نشان کرد:  نحوه تعامل رسانه‌ها با مسئولان باید به‌گونه‌ای باشد که احساس اطمینان از سمت مسئولان به وجود آید ، به نحوی که روی کار رسانه‌، حساب باز کنند و خنثی نباشند.

خبرنگاران ، سربازان فرهنگی  نظام هستند

رئیس هیئت‌مدیره خانه مطبوعات گیلان با بیان این که خبرنگاران ، سربازان فرهنگی هستند به نقش رسانه در عصر تبادل اطلاعات  اشاره کرد و گفت: امام جمعه به عنوان پدر معنوی شهرستان  ، نقش اساسی در پیشبرد اهداف نظام دارد.

حسین داداشی با اشاره به  انفجار اطلاعات و  نقش بی‌بدیل، مؤثر و تأثیرگذار رسانه اظهار کرد:  رسانه‌ها باید همواره هدفمند و تأثیرگذاری باشند و اخبار روز را ببینند و انعکاس دهند.

وی بابیان اینکه حضور میدانی خبرنگاران و نقطه نظرات آنان باعث ترقی برنامه‌ها می‌شود افزود: بدون مشارکت رسانه‌ها روند بسیاری  از برنامه‌ها به‌سختی پیش خواهد رفت.

داداشی  با اشاره به اینکه رسانه‌ها در روشنگری و هدایت جامعه به‌عنوان پل ارتباطی بین مسئولان و مردم است بیان کرد: نقد اگر منصفانه باشد راهگشا خواهد بود و گاهی اوقات برخی اخبار شاید به‌نوعی دیگر منعکس شوند که در حوزه رسانه تا حدودی پذیرفته است

رئیس هیئت‌مدیره خانه مطبوعات گیلان به جایگاه خبرنگاران شهرستان در سطح استان اشاره کرد و افزود: از میان ۹ روزنامه منتشره در گیلان، مدیرمسئول دو روزنامه متعلق به شهرستان آستانه‌اشرفیه است و در بخش رسانه‌های مجازی نیز دو رسانه دارای مجوز حضور دارد که از کیفیت کاری بسیار خوبی برخوردارند.

داداشی با تمجید از عملکرد خبرنگار  آزاد صداوسیمای مرکز گیلان در شهرستان  گفت: رسانه ملی در آستانه‌اشرفیه به دلیل تولیدات همراه با ذوق ، استعداد و دانش خبری از سایر رسانه‌های شهرستان دارای ویژگی ها ی برتراست .

وی بابیان اینکه اخذ مجوز نشریات آستانه‌اشرفیه باری به هر جهت نبوده و متعلق به نماینده‌ای خاص نبوده و نیست خاطر نشان کرد: مدیران نشریات الکترونیک و مکتوبدر این شهرستان  به‌صورت حرفه‌ای،  در حال فعالیت بوده و هستند.

رئیس هیئت‌امنای حرم مطهر سلطان سید جلال‌الدین اشرف با تقدیر از عملکرد رسانه‌های شهرستان در پوشش خبری برنامه‌های حرم مطهر گفت: دوستان رسانه‌ای شهرستان حرم مطهر را از خود دانسته و حتی در بسیاری از زمینه‌ها در اطلاع‌رسانی برنامه‌های حرم از ما جلوتر می باشند و با رویکرد توسعه محور به موارد خبری نگاه می‌کنند

در پایان این مراسم لوح تقدیر  به رسم یادبود به خبرنگاران اهدا شد

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است