یکشنبه, ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
آخرین اخبار
4 ژانویه 2020 ، ساعت 16:32 170 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :57372

امدادگران هلال احمر گیلان حدود یک هزار و ۲۰۰ ماموریت انجام دادند

مدیرعامل هلال احمر گیلان گفت : در ۹ ماه امسال حدود یک هزار و ۲۰۰ ماموریت از سوی حوزه امداد و نجات این جمعیت انجام گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق به نقل از ایرنا ؛  مهدی ولی پور  افزود : امدادگران جمعیت هلال احمر استان گیلان در انجام این ماموریت ها ۹۲۹ نفر را به مراکز درمانی انتقال دادند.

به گفته وی ، در این مدت با استفاده از ست های نجات شامل قیچی، فک و جک و ست های نجات پنوماتیک شامل جک های بادی، سیلندرهای نجات تلسکوپی و سیستم تثبیت کننده خودروهای سانحه دیده در حوادث جاده ای، ۳۸ مورد عملیات رها سازی مصدوم انجام شد.

وی با اشاره به آمادگی کامل جمعیت هلال احمر گیلان برای امداد و نجات و مقابله با حوادث و بحران ها اضافه کرد : در زمینه امداد و نجات، آمادگی خوبی از سوی این جمعیت وجود دارد که ارتقای این آمادگی نیازمند توجه بیشتر مسئولان مربوطه در امر مدیریت بحران و سوانح است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان خاطر نشان کرد : مرکز کنترل عملیات جمعیت هلال احمر(EOC) با سامانه ۱۱۲ به صورت شبانه روز آماده پاسخگوی مردم در زمینه بروز هرگونه حادثه است.

وی بیان داشت: جمعیت هلال احمر به عنوان بزرگترین سازمان مردم نهاد، سازمانی کمک رسان و معین دولت در حوادث و سوانح و امداد و نجات تعریف شده و در کنار سایر دستگاه های دخیل در امر مدیریت بحران و سانحه وارد عمل می شود.

وی اضافه کرد: مسئول کلی سیاست‌گذاری اجرایی در زمینه مدیریت بحران کشور، شورای عالی مدیریت بحران و سازمان مدیریت بحران و در استان ها، استانداری و اداره کل مدیریت بحران است که بسیاری از دستگاه ها و سازمان ها عضو آن هستند، یکی از کار گروه‌های ۱۴ گانه فعال و حساس آن، کارگروه‌ تخصصی امداد و نجات و آموزش همگانی است.

در زمان حاضر، ۱۶ شعبه و ۴۱ پایگاه و پست امداد و نجات هلال احمر گیلان با امکانات لجستیکی شامل آمبولانس، خودروهای کمک دار و ست های نجات آماده ارائه خدمات به هم استانی ها و مسافران است.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است