یکشنبه, ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
آخرین اخبار
8 می 2016 ، ساعت 13:45 894 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :14561
فرماندار آستانه اشرفیه در اجرای مانور اضطرای هلال احمر:

امکان وقوع ۷۰درصد حوادث غیر مترقبه و طبیعی دنیا در ایران وجود دارد

فرماندار آستانه اشرفیه در اجرای مانور اضطرای هلال احمر  در دبیرستان بوعلی سینای این شهرستان گفت: امکان وقوع ۷۰درصد حوادث غیر مترقبه و طبیعی دنیا در ایران وجود دارد

به گزارش جلال شرق ، فرماندار آستانه اشرفیه در این مانور با تبریک هفته معلم و هلال احمر گفت: بسیار خوشحالیم که در چنین روزی که یک مانور آموزشی بود توانستیم با حضور دستگاه های خدمات رسان امدادی ، شهرداری ، نیروی انتظامی ، برق ، گاز انجام دهیم که از آنان نیز تقدیر و تشکر دارم .
رحیم حیدری افزود : حقیقتاً ما از ۴۰ حادثه طبیعی دنیا ۳۱ حادثه در ایران امکان اتفاق است یعنی بالغ بر ۷۰درصد حوادث طبیعی امکان وقوع در ایران است البته ممکن است این حوادث به حول و قوه الهی هرگز پیش نیاید ولی باید آن آمادگی لازم را داشته باشیم که در صورت بروز این حوادث با حداقل آسیب ها مواجه باشیم .
وی اظهار کرد : همین آموزشی که در یک مکان های خاص برگزار می گردد و گاهی حضور نیروهای امدادی بر بالین مجروحان و مصدومان و یا حتی یک تنفس مصنوعی بتواند جان یک نفر را نجات بدهد .
فرماندار آستانه اشرفیه یاد آور شد: البته در این شهرستان این ظرفیت و این آمادگی وجود دارد و بالاتر از این ظرفیت همکاری و همدلی در این شهرستان است که خدای ناکرده در صورت مواجه با آسیب ها و بلایای طبیعی حداقل های تلفات را پشت سر بگذاریم .

عدم وقوع حوادث غیر مترقبه و یا طبیعی باعث نمی شود که ما آن را جدی نگیریم
.رئیس هلال احمر آستانه اشرفیه با بیان اینکه اولین مانوری است که در این شهرستان  با استفاده از سیستم صوتی  اجرا شد گفت: اجرای این مانور یک گام رو به جلو بود.

IMG_7193
کمیل پرناک با اشاره به دانش آموزان با بیان اینکه شاید در اجرای مانور لبخند بر روی صورت شما نقش ببندد اظهار کرد : شاید این خنده های به دلیل آن است که هنوز آموزش های لازم را در بروز حوادثی چون زلزله ندیده ایم .
وی افزود : همین نیروهای که امروز در این مانور شرکت کردند در زلزله اخیر آذربایجان از ۱۵ تا ۲۰ روز بودند و خدمات رسانی کردند و هیچ کدام از آذربایجانی ها نمی دانستند که زلزله ای اتفاق خواهد افتاد و صد در صد روستاهای آن ها خراب خواهد شد.
پرناک با اشاره به این که عدم اگاهی ما از وقوع حوادث غیر متر قبه باعث نمی شود که ما آن را جدی نگیریم خاطر نشان کرد : کشور اسلامی ما با توجه به پیشرفت هایی که داشته است اما متاسفانه نتوانسته ایم در بخش امدادی به حد استاندار جهانی برسیم .
وی تلاش جوانان هلال احمر را ستودنی عنوان کرد و با بیان اینکه ابزارها هم در دنیای امروز حرفی برای گفتن دارند و آموزش هاهم برای همین حوادث غیر مترقبه برگزار می شود خاطر نشان کرد: بر اساس آمارها بیش از ۳۱ حادثه طبیعی در کشور اتفاق می افتد که این آمار تکان دهنده است و ایران جز ۱۰ کشور حادثه خیز دنیا است و شاید در آمار ریزتر ششمین کشور حادثه خیز دنیا باشیم
وی ادامه داد: مانور ی که در مناسبت های مختلف چه در مهد کودک ها و مدارس شهر و روستا برگزار می شود وظیفه اصلی هلال احمر است اما روی این مسئله فکر کنیم که چرا باید مانور انجام بگیرد و جدا از مانور که به ما کمک می کند که در زمان حادثه اول به خود و بعد به دوست خود امداد رسانی کنیم.
پرناک در ادامه گفت: مدت هاست که جمعیت هلال احمر کشور کلاس های آموزشی را به صورت رایگان برگزار می کند و دوستانی که آموزش دیده اند حداقل می توانند به یک منطقه ، یا یک محله کمک و امداد رسانی کنند که حضور شما دانش آموزان در کلاس های آموزشی می تواند موثر باشد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است