شنبه, ۲ مرداد ۱۴۰۰
آخرین اخبار
4 سپتامبر 2015 ، ساعت 15:01 619 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :2290
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه:

انتخابات خبرگان رهبری مهم و سرنوشت‌ساز است.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با توجه به دو انتخابات آینده در سال جاری گفت: انتخابات خبرگان رهبری مهم و سرنوشت‌ساز برای جامعه و نظام ماست.
به گزارش جلال شرق ، حجت‌الاسلام محمد ساجدی سخنان رهبری را حول سه محور اساسی مذاکرات هسته‌ای، اقتصاد مقاومتی و اهمیت مجلس خبرگان عنوان کرد و افزود: خبرگان رهبری نماد مردم‌سالاری در نظام ماست و مهم‌ترین نقش این مجلس انتخاب رهبری است.
وی بابیان این‌که انتخاب رهبری بر اساس قانون اساسی توسط مردم و از طریق فقهای اسلام‌شناسی که انتخاب می‌کنند انجام می‌گیرد اظهار داشت: فقهای اسلام‌شناس خبرگان رهبری بعد از رحلت حضرت امام (ره) با انتخاب رهبر معظم انقلاب در آن زمان خطیر توانستند بسیاری از توطئه دشمن را خنثی و موجب تثبیت نظام شوند.
خطیب نماز جمعه آستانه‌اشرفیه با تأکید بر تعامل قوه مجریه و مجلس شورای اسلامی در برجام هسته‌ای یادآور شد: در مذاکرات هسته‌ای که یک مسئله ملی و سرنوشت‌ساز بود نقش رهبری در مذاکرات مانند همه مسائل کلان کشور نقش هدایت بوده و چارچوب‌های مذاکرات را تعیین می‌کردند.
وی بابیان اینکه برجام به اتمام رسیده و باید در شورای امنیت ملی و مجلس شورای اسلامی بررسی شود خاطرنشان کرد: در این بررسی باید منافع ملی و نظام جمهوری اسلامی و آرامش مردم تأمین شود.
حجت‌الاسلام ساجدی به ۱۷ شهریور اشاره کرد و ادامه داد: رژیم شاه با یک دیوانگی محض کشتار وسیعی را در میدان ژاله راه انداخت که با این کشتار، پایه‌های حکومت وی سست و بیش از ۶ ماه به درازا نکشید.
وی به رحلت آیت‌الله طالقانی اولین امام‌جمعه کشور منصوب از حضرت امام (ره) اشاره کرد و افزود: طالقانی یکی از شخصیت‌های ممتاز تاریخ معاصر ایران است و از افتخارات روحانیت شیعه است.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه به شخصیت ارشادی و روشنگری مرحوم طالقانی پرداخت و خاطرنشان داد: طالقانی هم در خطابه و هم در تبیین معارف و جذب جوانان و روشنفکران نقش ممتازی داشت و انسان رئوفی بود که جاذبه فراوانی داشت.
حجت‌الاسلام ساجدی ضمن توصیه جوانان برای فراگیری حرف فنی و حرفه‌ای و اشتغال‌زایی برای خود و خانواده گفت: از آموزش رایگانی که در مراکز فنی و حرفه‌ای برای جوانان داده می‌شود باید جوانان ما از این امکانات استفاده کنند.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه در سلسله گفتار خود به مبحث وصیت از دیدگاه قرآن پرداخت و یادآور شد: از نشانه‌های جوانمردی آن است که انسان وصیت نکویی داشته باشد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است