اصغر جانعلی پور نایب رییس شورای  عالی استان در این مراسم اظهار داشت :هدف از تشکیل مجمع مشورتی پررنگ تر شدن نقش بانوان در مدیریت های مختلف شهری و روستایی در استان است.

وی افزود :۲۵۴ بانو عضو شورای شهر و روستا در استان گیلان هستند که از این تعداد ۲۶ نفر شورای شهر ۲۲۱ عضو شوراهای روستا و ۷ نفر عضو شوراهای بخش هستند .

جانعلی پور اضافه کرد :هدف از تشکیل مجمع مشورتی بانوان این است که حضور بانوان  چه در استان و چه در کشور بیش از پیش حس شود و البته بانوان هم در کنار آقایان تلاش های زیادی برای توسعه شهر و روستا انجام می دهند.

وی خاطر نشان کرد:  به منظور هم افزایی و نقش آفرینی بانوان در تصمیم گیری ها و افزایش سهم بانوان در فرآیند مدیریت شهری و روستایی انتخابات مجمع مشورتی برگزار می شود و  منتخبین شورای مشورتی انتخاب می شوند.

سید حسین موسوی نماینده گیلان در شورای عالی تهران نیز در این جلسه اظهار داشت : در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی و در بیستمین سال تشکیل شوراها قرار داریم و از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون نقش زنان در عرصه های مختلف پر رنگ و تاثیر گذار بوده است.

وی افزود : همیشه و در همه جا زنان در کنار مردان در حوزه های مختلف سیاسی ،اقتصادی ، فرهنگی و … نقش آفرینی  کرده اند.

وی تاکید کرد :در شورای چهارم و پنجم حضور و نقش زنان پر رنگ بوده است .

گفتنی است در پایان این انتخابات ،از میان ۲۸ کاندیدا ،۵ نفر با کسب اکثریت آرا به مجمع بانوان شورایی استان راه یافتند.

لازم بذکر است مریم معصومی (شورای اسلامی شهر سنگر ) ،سامره یعقوبی ( شورای اسلامی شهر ماسال ) ، نرجس محمد دوست ( شورای اسلامی شهر آستانه اشرفیه) زینب کارگر راسته کناری (شورای اسلامی روستای راسته کنار ) و معصومه رفیعی بالا گفشه ( شورای اسلامی بخش لشت نشاء انتخاب شدند.