چهارشنبه, ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
آخرین اخبار
1 فوریه 2016 ، ساعت 17:16 526 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :9789
سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان:

انتقال درست مفاهیم حقوق شهروندی موجب تحول فکری می شود

سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان: انتقال درست و کارشناسی شده مفاهیم حقوق شهروندی موجب تحول فکری در جامعه می شود.
به گزارش جلال شرق ، یونس رنجکش در جلسه کارگروه ویژه حقوق شهروندی گیلان اظهار داشت: این انتقال مفاهیم کاری بسیار سخت و با ظرافت است که متولیان امور آموزشی باید با درایت آنرا انجام دهند.
وی با تاکید بر انجام آموزش های بنیادی در جامعه بهترین دوران نهادینه کردن آموزش حقوق شهروندی را در دوران کودکی عنوان کرد.
دبیر کارگروه حقوق شهروندان گیلان افزود: مراکزی چون آموزش و پرورش و کانون های پرورشی فکری کودکان و نوجوانان نقش مهمی در نهادینه شدن حقوق شهروندی در جامعه دارند چون آنان دارای جامعه هدفی تاثیر پذیر هستند.
وی اضافه کرد: بر همین اساس تلاش داریم تا با بهره گیری از ظرفیت هایی که در این سازمان ها وجود دارد از سال آینده با ارائه برنامه های آموزشی در قالب های مختلف زمینه های توسعه فرهنگ حقوق شهروندی را فراهم آوریم.
رنجکش افزود: حقوق شهروندی چیزی جدا از هویت جامعه ما نیست و با توجه به تاکیداتی که در دین اسلام در خصوص رعایت حق دیگران و حق الناس مطرح شده است باید تلاش کنیم تا این مفاهیم را با شیوه ها و دبیات مناسب برای اقشار جامعه امروز بویژه کودکان و نوجوانان تبیین نماییم.
وی ادامه داد: یکی از محوری ترین برنامه هایی که برای سال آینده در راستای فرهنگ سازی حقوق شهروندی به دنبال آن هستیم بحث حقوق شهروندی و اقتصاد مقاومتی است که از نیازهای ضروری جامعه امروز است زیرا درست مصرف کردن، استفاده بهینه از امکانات و بهره وری درست از داشته ها چیزی جز اقتصاد مقاومتی نیست و این مفاهیم می توان از طریق احیای حقوق شهروندی به خوبی در جامعه تببین و ترویج کرد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است