دوشنبه, ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
آخرین اخبار
30 می 2018 ، ساعت 20:29 1,579 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :40901
فرماندار آستانه اشرفیه :

اوقات فراغت دانش آموزان اگر هدفمند دنبال شود نتایج خوبی را خواهیم گرفت.

فرماندار آستانه اشرفیه در نشست شورای آموزش و پرورش این شهرستان گفت:  اوقات فراغت دانش آموزان اگر هدفمند دنبال شود نتایج خوبی را خواهیم گرفت.

به گزارش جلال شرق ، رحیم حیدری در این نشست به آسیب های ناشی از عدم برنامه ریزی و غیر هدفمند بودن اوقات فراغت  دانش آموزان اشاره کرد و اظهار کرد :  نتیجه عدم برنامه ریزی در پرکردن اوقات فراغت به خانواده ها و در نهایت به آموز شو پرورش برمی گردد .

وی با طرح این درخواست که مدیران آموزشگاه ها از دانش آموزان سوال کنند که برای  تابستان چه برنامه ای دارید  افزود : با این سوال وبا واداشتندانش آموزان به فعالیت فکری که   دربرنامه های تابستانی آنها اعم از ورزش ، تئاتر ، نقاشی ، موسیقی ، فقه و… می خواهند بیاموزد  برای  آنها برنامه ها یی طراحی و انجام دهیم.

رئیس شورای آموزش و پرورش با تاکید این نکته که اوقات فراغت برای دانش آموزان  باید دارای سه اثرمثبت باشد اظهار کرد :  رفع خستگی ناشی از سال تحصیلی ،  تفرریح و سرگرمی و موضوع سوم مهارت آموزی است.  یعنی در تابستان  دانش آموزان مهارتهاییرا بیاموزد که در زندگی  اجتماعی خود از آن بهره ببرد .

فرماندار آستانه اشرفیه  از آموزش و پرورش این شهرستان درخواست کرد   که همه مجموعه ها متولی اوقات فراغت گردهم آیند و ستاد اوقات فراغت شهرستان را برای انجام یک برنامه ریزی منسجم  تشکیل دهند .

حیدری خاطر نشان کرد : باید بعضی از موضوعات  را از خود شروع کنیم  و آنهایی که برای دانش آموزان کار فرهنگی می کنند یک بار برای همیشه  کاری اصولی را آغاز کنند  و اگر نقص هایی هم وجود داشت آن را در سال های بعدی برطرف کنند

وی ادامه داد: با تصمیمات ستاد اوقات فراغت شهرستان  پراکندگی در برگزاری کلاس ها نظامند می شود و همه متولیان فرهنگیو نهادها  کلاس کامپیوتر و یا نقاشی و… برگزار نمی کنند بلکه کلاس ها با پازل های مختلف  با هماهنگی تشکیل می شود و در نهایت  همدیگر را تکمیل خواهد کرد.

فرماندار آستنانه اشرفیه در باره تهیه پوشش مدارس از سوی هنرجویان هنرستان که بیشرین زمان را از این نشست به خود اختصاص داده بود  اظهار امیدواری کرد که  آموزش و پرورش ضمن هماهنگی با رئیس اتاق اصناف و اداره صنعت و معدن و تجارت راه کاری را برای عرضه پوشاک مدارس در سال تحصیلی  اتخاذ کنند.

امام جمعه آستانه اشرفیه  آموزش و پرورش به تاثیر گذاری آموزش و پرورش بر روی دانش آموزان اشاره کرد و گفت: برای غافل نشدن از جوانان  در صدد ایجاد یک پایگاه آموزش معارف در مدرسه جلالیه برای یک کار فرهنگی هستیم .

حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد ساجدی افزود : در اجرای این کار فرهنگی  ، دانش آموزان پایه پنجم و ششم  در این پایگاه آموز ش های معارف رادر اوقات فراغت سپری خواهند کرد و امیدواریم امسال حداقل دانش آموزان دو مدرسه را  با هماهنگی آموزش و پرورش به مدت دو ماه در این پایگاه ؛ آموزش معارف  به صورت دو کلاس دخترانه و پسرانه ارائه دهیم .

وی در خصوص مسایل مطروحه برای تامین بخشی از پوشش مدارس  با نظریه کارشناسی و حقوقی اظهار کرد : هدف از این کار، ترغیب دانش آموزان به تولید و تامین منابع مالی  برای بخشی از هزینه های آموزش و پرورش  که خارج تجویز قانونی ما باید برای تحقق این کار تمهید هم  انجام دهیم.

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است