سه شنبه, ۶ مهر ۱۴۰۰
آخرین اخبار
20 جولای 2021 ، ساعت 18:48 499 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :66287

اولین برداشت برنج در روستای دهسر بخش بندر کیاشهر+ عکس و فیلم

اولین برداشت برنج در روستای دهسر از توابع بخش بندر کیاشهر  شهرستان آستانه اشرفیه  پیش از ظهر امروز  آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ،  کار برداشت ۲هزار متر مربع از محصول کاملا ارگانیک  از نوع طارم   در زمین شالیزاری آقای قربان اکبری  ساکن روستای دهسر  طی آئینی با حضور  نماینده مردم ، فرماندار ،معاون عمرانی و برنامه ریزی  امام جمعه و بخشدار بندر کیاشهر  آغاز شد.

در مراسم برداشت که جمعی از مسئولین شهرستانی و اعضای شورای اسلامی روستا حضور داشتند  ، مسؤولین حاضر به صورت نمادین   چند دسته از ساقه های شلتوک را درو کردند.

گفتنی است آقای قربان اکبری  دارای ویژگی های خود اشتغالی یک روستایی کشاورز کامل را داراست و از همه ابعاد زمینش  در محوطه زندگی خود در بخش محصولات ارگانیک  از جمله کاشت بادام زمینی به مساحت ۲هزار متر مربع  ، پرورش ماهی در استخری به ابعاد ۵۰۰متر مربع ، پرورش اردک و مرغ  و ۲ راس  گاو شیری  به همراه  محصولات باغی و صیفی مورد نیاز خود و خانواده اش را  درسرلوحه  زندگی روزانه خود  قرار داده است .

گفتنی است آستانه اشرفیه دارای ۲۳ هزار ۵۷۰ هکتار زمین شالیزی است که با افزایش پیش بینی ۵ درصد محصولات امسال بالغ بر ۱۰۲ هزار ۷۰۰تن شلتوک  از مزارع این شهرستان برداشت می شود که پیش بینی می شود بالغ بر ۶۵۰ هزار تن برنج سفید کشاورزان این شهرستان برداشت کنند.

 

 

 

 

 

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است