دوشنبه, ۵ فروردین ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ، ساعت ۰۹:۴۶ 1,498 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :39907
مدیر گروه علوم سیاسی دانشگاه استرخان روسیه اعلام کرد ،

اکو لوژی دریای خزر با تشکیل کارگروه مشترک دانشگاه های گیلان و روسیه بررسی می شود

مدیر گروه علوم سیاسی دانشگاه استرخان روسیه ازتشکیل کارگروه مشترک دانشگاه های گیلان و روسیه برای بررسی اکو لوژی دریای خزر خبرداد..

به گزارش جلال شرق ، پرفسور رفیق عثمانف در گفتگو با جلال شرق با اعلام این خبر درباره دستاوردهای فرهنگی ایران و روسیه وتاثیر عملی  آن بر روابط دو کشور گفت:   زبان اولین مصداق در شناسایی فرهنگ ها  و تاریخ  دو کشور است و وجود دانشجویان فارسی  زبان در روسیه و برعکس  در ایران  می تواند به عنوان یک ابزار  بین ملت ها  نقش مشترک ایفا کند .

وی با بیان اینکه تعاملات زبانی می تواند مهمترین تاثیرات خود را داشته باشد اظهارکرد : تمدید همکاری های علمی  یکی  از نتایج این دستاوردها است  و این که با دعوت دانشگاه گیلان درباره اکو سیستم دریای خزر به نحو  ممکن بتوانیم از تجارب همدیگراستفاده و به اشتراک بگذاریم  نتیجه همین تعاملات زبانی است.

پرفسورعثمانف  افزود : عملی ترین نتایجی  که از این مراودات دانشگاهی در  نشست با رئیس دانشگاه گیلان حاصل شد تشکیل یک کارگروه  مشترک بین دانشگاه گیلان و دانشگاه استرخان روسیه شود  که مخصوصا روی موضوع اکو لوژی دریای خزر مطالعه وکار کنند.

وی در خصوص تاثیر گذاری تعاملات دانشجویی بین ایران و روسیه  خاطر نشان کرد : حضور مستقیم دو طرف به همدیگر  کمک می کند تا اثر گذاری دیدگاه ها نسبت به هم  ترمیم شود ، حتی دانشجویان ما در روسیه  با این دیدگاه به این موضوع  می نگرند و  حضور مستقیم دانشجویان چه از طرف شما در دانشگاه آستر خان و چه از سوی ما در دانشگاه گیلان باعث می شود که حتی  در پرسش و پاسخ ، دانشجویان و هیئت علمی  با این نگاه از منبع مستقیم  ، اصالت حرف را بشنوند .

مدیر گروه علوم سیاسی دانشگاه آسترخان روسیه اذعان کرد: در کارگاه های که با هیئت علمی  دانشگاه گیلان داشتیم   روی این نکته تاکید کردیم که نباید از دریچه سوم به همدیگر نگاه کنیم  زیرا در مراودات فرهنگی و علمی بین ایران و روسیه فضای قابل فهمی وجود دارد.

گفتنی است پرفسور عثمانف در دیار با حجت الاسلام دکتر محمد ساجدی که در بیت امام جمعه برگزار شد درباره موضوعات مختلف سیاسی و اجتماعی  و نقش روسیه در تحولات منطقه ،  عدم دخالت کشورهای فرا منطقه ای در امنیت  دریای خزر ، نقش امریکا  در ایجاد شکاف در بین کشورها و رویکردهای ترامپ در روابط سیاسی با دنیا  مطالبی را بیان کرد.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است