سه شنبه, ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
آخرین اخبار
۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ، ساعت ۲۲:۱۸ 1,527 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :39988
امام جمعه آستانه اشرفیه ؛

اگر شورای شهر به اقتضای مسئولیت جایگاهشان با شهردار چالش داشته باشند نباید نگران شد

امام جمعه آستانه اشرفیه  به مناسبت روز شورا و در مراسم تجلیل از اعضای شورای شهر گفت: اگر شورای شهر به اقتضای مسئولیت جایگاهشان با شهردار چالش داشته باشند نباید نگران شد.

به گزارش جلال شرق ، حجت الاسلام محمد ساجدی با بیان اینکه  خدمات شهرداری هر چه پخته تر ، سنگین تر و دقیقف تر باشد ضریب اطمینان و بهره وری آن بیشتر است  اظهار کرد : اگر در همه حوزه ها جسارت ، حساسیت و حتی چالش نباشد شاید پویایی و پیشرفت نخواهیم بود

وی افزود : به نظر من اگر شورای شهر ، به اقتضای مسئولیت جایگاهشان اگر با شهردار چالش داشته باشند نباید نگران شد و شورا باید از شهردار سوال کند.

امام جمعه آستانه اشرفیه تصریح کرد : موقعیت شهردار در همه بخش ها به حساب مدیریت واحد گذاشته می شود و شهردار مجری مصوبات  و منویات شورا است.

حجت الاسلام ساجدی ادامه داد: با توجه به چالش های حمایت از شهردار؛ اگر مردم این احساس را کنند که ولو با وجود انتقادات و چالش ها ، مجموعه شهرداری و شورا ی شهر یک پارچه اند اشکالی ندارد و این عمل آنها اثر درونی خوبی دارد و با عث انسجام و هماهنگی و اثر روانی در بین مردم می شود.

وی افزود : با توجه به حمایت فرماندار شهرستان  از شورا وشهردار باید از مزایای استانی  بیشتر بهره برد

امام جمعه آستانه اشرفیه با توجه به موضوع معماری شهر گفت:  با ایجاد یک کارگروه در شورای فرهنگ عمومی  و با استفاده از ظرفیت های مهندسین در صدد یک افق روشن و معلوم برای تعیین مسیر معماری  شهر هستیم .

فرماندار آستانه اشرفیه نیز  گفت:  اختلاف نظر در بین اعضای شورا باعث بهتر شدن امور   می شود .

رحیم حیدری ضمن تبریک روز شورا به اعضای  شورای پنجم  گفت: خوشحالم که در کنار شورایی هستم که با سخت کوشی ، تلا ش،  همفکری و مساعدت همدیگر باری از دوش مردم بر می دارند و برای رفاه آسایش مردم تلا ش می کنند

وی افزود : جای شکر دارد که در شهرستان مدیران با هم وفاق و همدلی کارها را به پیش می برند و اگر این طور نباشد نیروی کار در جهت تنش از بین می رود .

فرماندار استانه اشرفیه تاکید کرد : اختلاف نظر  در این مسیر امکان پذیر و طبیعی است  برای بهتر شدن امور اختلاف نظر وجو دارد. اما نتیجه آن می شود که  وحدت نظر برای پیشبرد کار مردم شهرستان صورت بگیرد.

شهردار آستانه اشرفیه نیز در این مراسم گفت: شهرداری به تنهایی و بدون تعامل نمی تواند کاری را انجام دهد.

دکتر عبدالرضا سلیمانی با بیان اینکه  طی دو سال اندی که در خدمت شورای چهارم و پنجم بوده ام  اقدامات خوبی  انجام گرفته است اظهار کرد :  شهرداری  بر اساس مصوبات شورا تلاش کرد بسیاری از این مصوبات را  اجرایی کند که باعث رضایتمندی مردم به طور نسبی فراهم شده است..

وی ادامه داد: از شورای شهر انتظار دارم که پروژه های پیشنهادی شهرداری در سال ۹۷ مصوب و با فرصت محدودی که از لحاظ زمان اجرایی در گیلان داریم بتوانیم آن را به سرانجام برسانیم .

سلیمانی با بیان اینکه شهرداری به تنهایی نمی تواند کاری را انجام دهد  خاطرنشان کرد : هیچگاه با سالها کارکردم در شهرداری،   این میزان تعامل و همکاری که در شهرستان وجود دارد مشاهده نکردم و شاید هم هیچگاه تکرار نشود.

سلیمانی درباره همکاری فرماندار شهرستان در تعامل با اقدامات شهرداری  تاکید کرد :  فرماندار شهرستان در بسیاری ازموارد می توانستند برخورد حاکمیتی داشته باشند ولی پیوسته همراه و یاور شهرداری بودند و دست شهرداری را در کمیته برنامه ریزی و جاهای مختلف گرفتند و همیشه پای کار بودند.

شهردار آستانه اشرفیه در پایان از مسئولین ادارات شهرستان از جمله آب ، برق ، گاز ، محیط زیست و… که نهایت همسویی و همکاری را با شهرداری داشتند و دارند تقدیر و تشکر کرد

 

ابراهیم نجفی  رئیس کمیسیون عمران و بودجه شورای شهر گفت: تجربه به من ثابت کرده است اگر در هر مجموعه ای اختلاف باشد ، همه در این مجموعه ضرر می کنند ولی این باعث نمی شود که شورا مطالبه گری نکند.

ابراهیم نجفی   افزود: اگر شورا و شهردار در جایی که قانون تعیین کرده ، قانونی عمل کنند  انسجام آن مجموعه  همیشه پایدار خواهد بود.

علی رضا تربیعی  رئیس شورای شهرستان با بیان اینکه امیدواریم اعتماد مردم را از خود سلب نکنیم گفت اغراض سیاسی  و کارهای شخصی خود را نباید وارد جریان پروژه های عمرانی کنیم .

رئیس شورای  پنجم شهر استانه اشرفیه    ضمن تشکر از  شهردار به خاطر برگزاری این نشست صمیمی که به مناسبت روز شورا بر پا شد گفت: شورای شهر تجلی اراده مردم است که برای شهر تصمیم می گیرد

رضا تیغ نورد  افزود :  اگر اختلاف نظر در بین اعضای شورا وجود داشته باشد و حتی بر مذاق ما سازگار نباشد ، قبول کردن رای اکثریت نشانه رشد و تعالی خود و شورا خواهد شد .

وی ادامه داد: یکی از افتخارات من این است که فقط در یک مورد درباره ساختمان مهرانفرد  بر رای اکثریت تمکین و صورت جلسه را امضا کردم  زیرا بسیاری از مسایل در داخل شورا حل و فصل می شود و امروز زمان کار و تلاش است .

رئیس شورای شهر اظهار کرد : اگر تلاش های فرماندار در سفر اخیر استاندار نبود مبلغ ۲ میلیارد تومان اختصاص یافته برای پل تا پل و دیوار سازی  حاشیه حشمت رود محقق نمی شد زیرا  مردم به ما امید بستند  امیدوارم امیدشان با زیبا سازی شهر تحقق پیدا کند.

نایب رئیس شورای شهر نیز  گفت:

ما در هر مناسبتی تلاش کردیم در روز پرستار ف بهورز ف پزشک و.. به بهانه ای نزد این عزیزان برویم  و روز آنان  را تبریک عرض کنیم و امروز ، خودمان ، به خودمان تبریک می گوییم .

نرجس محمد دوست افزود :  فلسفه این موضوع که چرا  انتخاب شهردار به شوراها واگذار فکر می کنم یک موضوع  اساسی  که از دل این اتفاق افتاده جلوگیری از قائم به یک فرد بودن است .

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای پنجم شهر استانه اشرفیه  اظهار کرد :  ما به نمایندگی از مردم  تصمیم می گیریم ، بسیاری از موضوعات بحث و جدل می شود و اختلافات پیش می آید و این اختلافات اصلا شخصی نیست  و فکر می کنیم هر کس به ظن خود و با توجه به جایگاهی که دارد و با توجه به تفکری که دارد به نمایندگی از آن جمع سعی می کند آن چه به نفع مردم است اتفاق بیفتد

وی ادامه داد: ما به نمایندگی از آحاد جامعه هستیم  الان مهم نیست چقدر رای آوردیم  در ست یا غلطش که اکثریت تصمیم می گیریم  به نمایندگی از مردم است واینجا فرد مهم نیست زیرا اینجا شورا  تصمیم می گیرد مصوبه می دهد ایراد کار را می بیند نظارت می کند و با قدرت آن چه درست تر است حمایت می کند  و با قدرت جلوی اشتباه  را می گیرد

 

محمد دوست در پایان گفت: از مردم خواهش می کنم به ما اعتماد کنند حواشی که ایجاد می شود متاسفانه  بی اخلاقی ها وارد یک موضوع می شود  امیدوارم صدای ما به مردم برسد که ما با قدرتی که همین مردم به ما دادند کار را انجام می دهیم و به اتکای رای آنان ما کارها را پیش می بریم و امیدواریم با انسجام و هماهنگی با شورای شهر و شهرداری به بهترین نحو آن را به اتمام برسانیم .

در این مراسم با اهدای لوح  از سوی شهردار به  اعضای شورای شهر  از تلاش های آنان تقدیر به عمل آمد.

گفتنی است در حاشیه این مراسم که  مهندس رحیم حیدری  فرماندار آستانه اشرفیه حضور داشتند  شهردار آستانه اشرفیه بخش اعظم صحبت خود را درباره شیوه های مردم سالارنه حیدری  بیان کرد به نوعی که برای حاضران این طور تداعی شد که مراسم تودیع فرماندار از سوی شهردار برپا شده است .

 

.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است