سه شنبه, ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ، ساعت ۱۱:۳۳ 2,025 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :41238
لاریجانی در جلسه علنی مجلس:

ایران منتظر وعده‌های بی زمان اروپا نمی‌ماند

رئیس مجلس: ایران منتظر وعده‌های بی زمان اروپا نمی‌ماند، اروپا باید تصمیم خود را صریح‌تر و سریع تر اعلام کند.

به گزارش جلال شرق  به نقل از خانه ملت، علی لاریجانی در جلسه علنی امروز (یکشنبه، ۲۰ خرداد) مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود با بیان اینکه روزها و شب های گذشته برای همه مؤمنان به مناسبت لیالی قدر توأم با راز و نیاز خالصانه با ساحت احدیت بود و امیدواریم خداوند بهترین ها را برای ملت ما تقدیر کرده باشد، گفت: عزاداری های گسترده ملت در تعزیت شهادت مولای متقیان علی(ع) باعث فخر امت، عزت و سربلندی کشور خواهد شد.

* حضور پرشکوه ملت در راهپیمایی روز قدس عظمت اراده آنها را در پایبندی به راه امام (ره) نشان داد
رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن پاسداشت سالروز رحلت پیشوای بزرگ انقلاب، حضرت امام (ره) و روز قدس که با حضور پرشور ملت برگزار شد، اظهار داشت: حضور پرشکوه مردم عظمت اراده ملت را در پایبندی به راه امام (ره) و یکی از میراث گرانقدر صراط او که روز قدس است، به جهانیان نشان داد که از همت بلند ملت در این امور صمیمانه تشکر و قدردانی می‌کنیم.
وی در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در سالروز رحلت امام خمینی(ره) بیان داشت: ایشان به خوبی عظمت مقام امام(ره) و اهمیت راه او را بیان داشتند که تأسی به سیره امام علی(ع) بود و توجه به آن نیاز امروز ایران است به خصوص هشدارهای ایشان در مسأله هسته ای چه برای مذاکرات با اروپا اهمیت بسزایی داشت و چه برای آمادگی در فعال شدن بخش‌هایی از صنعت هسته ای.

* سازمان انرژی اتمی و کمیسیون امنیت ملی دستورهای مقام معظم رهبری در حوزه هسته‌ای را اجرا و پیگیری کنند
آقای لاریجانی در ادامه، دستورهای حضرت آیت الله خامنه ای را در این مقطع حساس بسیار به موقع دانست و افزود: دکتر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی نیز باید به دقت این دستورها را به انجام برساند و کمیسیون امنیت ملی مجلس هم پیگیری مستمر در جهت تحقق آن را داشته باشد.

* دکتر صالحی فردی دانشمند و آگاه از مسائل هسته ای است/ توهین به افراد در مجامع ملی خلاف عقل و اخلاق است
رئیس نهاد قانونگذاری با اشاره به اینکه در راهپیمایی روز گذشته برخی توهین ها به رئیس سازمان انرژی اتمی و برخی افراد دیگر شد که به هیچ وجه درست نبود، عنوان کرد: آقای دکتر صالحی فردی دانشمند و مخلص و آگاه از مسائل هسته ای است که باید قدر ایشان را دانست و اصولا توهین به هر کس در اینگونه مجامع ملی خلاف عقل و اخلاق است.

* دوره‌گردی نخست‌‎وزیر رژیم صهیونیستی برای ایجاد بحران دیگری در منطقه است
وی همچنین با اشاره به دوره گردی نخست وزیر پلید رژیم صهیونیستی در اروپا برای همراه کردن کشورهای اروپایی با امریکا در خروج از توافق هسته ای ابراز کرد: به نظر می رسد با ضربه خوردن تروریست ها در عراق و سوریه، این رژیم ماجراجو به دنبال ایجاد بحران دیگری در منطقه است تا بر مشکلات داخلی و خارجی رژیم سرپوش بگذارد.

* ایران منتظر وعده های بی زمان اروپا نمی ماند/ اروپا تصمیم خود را صریح تر و سریع تر اعلام کند
آقای لاریجانی ادامه داد: قطعا ایران با تدبیر، خواست ملت را دنبال می کند اما آنقدر روشن باشد که مسئولان جمهوری اسلامی منتظر وعده های بی زمان اروپا نمی مانند و زمان مذاکرات در حال اتمام است، از این رو اگر اروپا این توانمندی را در خود می بیند که توافق هسته ای را حفظ کند باید تصمیم خود را صریح تر و سریع تر اعلام کند در غیر این صورت جمهوری اسلامی گام های بعدی را چه در زمینه هسته ای و چه مسائل دیگر بر می دارد.

* دولت مدل بودجه‌ای متناسب با شرایط جدید ارائه کند
رئیس قوه مقننه همچنین اضافه کرد: نکته دیگری که لازم است دولت سریع تر تدبیر کند، طراحی مدل بودجه ای متناسب با شرایط پیش روست به نحوی که نیازهای اصلی کشور تأمین شود، گرچه در این زمینه شورای هماهنگی اقتصادی باید گام های سریع تری بردارد اما لازم است کمیسیون برنامه و بودجه در نشست هایی با سازمان برنامه و بودجه سیمای روشنی از نحوه فعالیت دولت در شرایط جدید حاصل کند و اگر نیاز به تغییراتی در قانون بودجه است، تدارک ببیند.
وی سخنان اخیر رئیس جمهور امریکا را بسیار ژاژ و پریش در حوزه سیاست خواند و خاطرنشان کرد: صدر و ذیل سخنان وی تناسبی با یکدیگر نداشت چرا که از یک طرف تصمیمات توهم آمیز اخیر امریکا در منطقه را توصیف کرد که به نظر می رسد ترامپ واقعیات صحنه سیاسی را با حالت دفعی روانی شعف انگیز تصنعی خلط کرده است که چندان محل توجه ما نیست و مانعی ندارد که در این خوش خیالی بماند.

* ترامپ قلمرو سیاست را با چانه زنی های میدان تره بار عوضی گرفته است
آقای لاریجانی افزود: مسأله این است که در همین حال که از تحریم های سنگین علیه ایران حرف می زنند، مدعی ضرورت نوعی گفتگوی جدید برای حل مسائل شده اند که آنقدر این سخنان ناشیانه بیان می شود که به نظر می رسد ایشان قلمرو سیاست را با چانه زنی های میدان تره بار عوضی گرفته اند، وقتی وی توافق هسته ای را که بعد از چند سال مذاکره حاصل شده است بدون توجه به تعهدات اخلاقی و حرفه ای خود به راحتی زیر پا می گذارد، چه توقعی دارد که در مقابل این ژاژخواهی ها کسی به او توجه کند.
وی در ادامه با بیان اینکه دنیای سیاست محل مراودات و محاسبات عقلانی است و نه رفتار بی نزاکت سیاسی، عنوان کرد: امریکا مطمئن باشد ملت ایران در مقابل دشمنی های امریکا و صهیونیست‌ها با اراده قوی تر تحت رهبری های داهیانه حضرت آیت الله خامنه ای به راه خویش ادامه خواهد داد.

* تسلیت رئیس مجلس در پی رحلت حجت‌الاسلام و المسلمین احمدی
رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان ضمن تسلیت رحلت عالم پارسا، حجت الاسلام و المسلمین آقای دکتر احمدی به جامعه دانشگاهی و حوزوی، خاطرنشان کرد: ایشان که یک دوره نماینده مجلس نیز بودند، سال ها عضو شورای انقلاب فرهنگی و همچنین مسئول سازمان «سمت» بودند و خدمات بسیار ارزشمندی به کشور به خصوص به جامعه دانشگاهی ارائه کردند که از خداوند متعال علو درجات را برای آن سفرکرده خواستاریم و به خانواده محترم ایشان تسلیت عرض می کنیم.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است