دوشنبه, ۲۳ تیر ۱۳۹۹
آخرین اخبار
30 جولای 2019 ، ساعت 20:13 942 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :52862

بازدید دادستان آستانه اشرفیه از شناگاه ممنوعه سفید رود در روستای گاچرای چهارده/در این شناگاه تاکنون ۵ نفر غرق و تعدادی هم نجات پیدا کرده اند.

دادستان شهرستان آستانه اشرفیه از شناگاه ممنوعه سفید رود در روستای گاچرای چهارده از توابع بخش مرکزی آستانه اشرفیه که طی دوماه سالجاری  ۵نفر در این مکان جان خود را از دست داده اند ، بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، رئیس آب منطقه ای آستانه ،  دهیارو رئیس  شورای  این دهستان که مجید  تاج الدینی دادستان شهرستان را همراهی می کردند با تاکید دستور دادستان  آستانه مقررشد هر چه سریعتر  ، رئیس آب منطقه ای با حضور کارشناسان استانی و ارائه نظریه کارشناسی  نسبت به کاهش عمق آب شناگاه  و جلوگیری از غرق شدن دیگر افراد  ، اقدام لازم به عمل آید .

گفتنی است بعد از باران های  فصل بهار و بالا آمدن آب سفید رود  که باعث جابجایی  رسوبات بسترسفید رود شد   این شناگاه  با آبی بیش از ۴ متر عمق محل غرق ۵ نفر طی دو ماه اخیر شده است که  علاوه بر غرق شدن دو جوان ۱۶ و ۱۹ ساله در اوایل مرداد ، در اتفاق چند هفته پیش نیز یک خانواده سه نفره متشکل یک دختر ۸ ساله ، یک جوان ۲۰ ساله و یک پدر ۵۴ساله در همین مکان غرق شده اند.

گفتنی است با توجه به نصب تابلوی ممنوعه شنا تاکنون  چندین نفر نیز با کمک اهالی این منطقه از غرق شدن  نجات پیدا کرده اند.

هم چنین دادستان آستانه اشرفیه از انباشت شن و ماسه و درخت در ابتدای پل آبنمای چهارده از مسیر لولمان به شیرکوه بازدید و دستور لازم را به رئیس آب منطقه ای برای بررسی بیشتر و باز بودن مسیر آبراهه پل آبنمای چهارده صادر کرد.

از سوی دیگر دادستان شهر  آستانه اشرفیه   از دیواره نهر گاچرا که مورد تخریب قرار گرفته بود و این امر باعث خسارت وارد شدن به بخشی از زمین های کشاورزی شده بود بازدید کرد.

در این بازید  دهیار و رئیس شورای گاچرا برداشت غیر اصولی شن و ماسه از سوی یک شرکت خصوصی را مسبب  تخریب رودخانه عنوان کردند که تاج الدینی  پس از بازدید میدانی منطقه و شالیزار سوخته کشاورزی دستور لازم را صادر کرد.

انتهای پیام

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است