یکشنبه, ۵ خرداد ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۲۵ اسفند ۱۳۹۶ ، ساعت ۰۸:۲۲ 1,669 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :38845

بازدید شورای تامین شهرستان آستانه اشرفیه از صید گاه ماهیان مولد در سفید رود

اعضای شورای تامین شهرستان آستانه اشرفیه به منظور بررسی میدانی از عملیات صید ماهیان مولد در سفید رود  ازصیدگاه  منطقه پارک ملی بوجاق بازدید کردند.

به گزارش جلال شرق ، در این بازید ۳ ساعته که امام جمعه آستانه اشرفیه نیز حضور داشت مهندس حمید رضا سلیمانی رئیس اداره شیلات شهرستان از آغاز صید ماهیان مولد برای تکثیر ذخایر استراتژیک ماهیان استخوانی  در روز گذشته خبر داد و گفت: در اولین روز صید ماهیان استخوانی که با همکاری دو شرکت پیمانکار منطقه انجام گرفته است  بالغ بر ۴۰۰قطعه ماهی صید  شده است.

در ادامه مهندس ابراهیم غلامی رئیس محیط زیست منطقه پارک ملی بوجاق  از همکاری  محیط بانان منطقه با شیلات برای صید ماهیان مولد گفت:  کار صید ماهیان مولد از ساعت ۷ صبح تا ساعت ۲۰ عصر ادامه دارد و تلاش داریم تا ماندگاری ماهیان استخو انی در قفس های تعبیه شده را به حداقل برسدانیم و با خود رو های ویژه به ایستگاه های رشت و سیاهکل انتقال دهیم  .

وی با اشاره به کمبود آب سفید رود و عدم خروجی آب سد   وضعیت رودخانه سفید رود را برای زاد آوری طبیعی ماهیان سفید  مناسب ندانست و در ادامه چند نکته امنیتی و حاشیه ای صید ماهیان مولد را مطرح و راه کارهای لازم برای اجرایی شدن ابلاغ شد.

گفتنی است اعضای شورای تامین آنگاه  در جمع محیط بانان محیط زیست منطقه بوجاق حضور یافتند و تنی چند از محیط بانان  با بیان مشکلات کاری برای کاهش تنش های اجتماعی بین صیادان منطقه به هنگام صید ماهیان مولد  مطالب خود را مطرح کردند.

گفتنی است به تعدادی از محیط بانان محیط زیست منطقه پارک ملی بوجاق به دلیل عملیات موفق آمیز در همکاری و جمع آوری بیش از ۲هزار ۵۰۰قطعه  پرندگان مهاجر که بر اثر آنفلوانزی حاد پرندگان  تلف شده بودند با اهدای لوح از آنان  تقدیر شد.

عکس : محمد اکبری پور

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است