دوشنبه, ۵ فروردین ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ، ساعت ۱۹:۴۴ 1,520 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :39546
به منظور بررسی از آخرین وضعیت حوزه آبرسانی ؛

بازدید میدانی از پمپاژ های و سر دهنه های آبرسانی آستانه اشرفیه

 

به منظور بررسی وحل بعضی از مشکلات حوزه آبرسانی به مزارع کشاورزی  آستانه اشرفیه ، حوژه های آبرسانی پمپاژه های تمچال و دهسر مورد بازید میدانی فرماندار و جمعی از مسئولین قرار گرفت.

به گزارش جلال شرق ،  در این بازدید  گزارشی از روند  آبرسانی به ۲۵۰۰ هکتار از زمین هایی که از پمپاژ تمچال آبخور هستند و بحث تقسیم آب در بخش پایین دست  از سوی دهیار و شورای محل ارائه شد و مقرر شد با لوله گذاری  در مسیر حریم کانال  بخش دیگری از زمین های پایین دست که بالغ بر ۵۰ هکتار می باشد بتوانند از آب سفیدرود تغذیه شوند.

در این بازدید میدانی که رئیس اداره آبیاری  ، رئیس جهاد و بخشدار مرکزی فرماندار را همراهی می کردند،  دهیار و رئیس شورای دهسر درباره پمپاژ منطقه که ۳۰۰ هکتار از زمین های اطراف را آبرسانی می کند درباره آخرین  اقدامات انجام گرفته  توضیحاتی ارائه شد.

داریوش سماک رئیس اداره آبیاری   استانه اشرفیه در این بازدید   گفت:  پمپاژه های مناطق مورد بازدید شده آب خود را مستقیماً از سفیدرود به وسیله ۹ پمپاژ با الکترو موتور در تمچال و ۴ پمپاژ با الکترو موتور در دهسر  برداشت می کنند   به طوری که  ورودی  آب از طریق پمپاژ  در تمچال  فعلاًدر هر ثانیه ۲ متر مکعب در ثانیه است که در صورت نیاز است افزایش خواهد یافت

وی افزود : این  پمپاژ  زمین های زراعی دهسر ، تمچال ، صفرابسته ،  اشمان دهکا ، سیر باغ کول ،  نقره ده ،  امیر کیاسر،  سالکده،   لسکوکلایه  و بعضی دیگر از مناطق زمین زراعی بندر کیاشهر را آبیاری می کند.

گفتنی است بر اساس تصمیمات اتخاذ شده نشست استاندار ،فرمانداران و مدیران آب منطقه ای  در سد سفید رود مقرر شد که  رها سازی آب پشت سد سفید رود یک هفته جلوتر از تاریخ از۱۶ اردیبهشت در روز  ۱۰ اردیبشهت ماه آغاز شود

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است