پنج شنبه, ۹ بهمن ۱۳۹۹
آخرین اخبار
16 مارس 2016 ، ساعت 15:50 2,144 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :12241
رئیس جمهور:

بازگشایی موقت چند مسیر مهم شمال کشور در ایام نوروز افزایش صادرات نفت ایران به ۲ میلیون بشکه در روز

رئیس جمهور پس از اتمام آخرین جلسه هیئت دولت گفت:در سال ۹۵، دیگر حقوق هسته ای ما به رسمیت شناخته شده و رابطه پولی و سوئیفت بانک مرکزی با خارج هم برقرار است.

به گزارش جلال شرق ، رئیس جمهور پس از اتمام آخرین جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران گفت:انشاالله سال ۹۵ از آغاز سال همدلی همفکری و همزبانی باشد .

آقای روحانی افزود: در سال ۹۵ با کمک مردم شرایط کشور بهتر خواهد شد.
وی تصریح کرد: سال ۹۵ را در حالی آغاز میکنیم که بانک و بیمه ایران تحریم نیستند و میتوانیم با سایر کشورها تجارت کنیم .
رئیس جمهور افزود: سرمایه گذاری در کشور شروع شد و قراردادها مهمی با سایر کشورها امضا شده است .
آقای روحانی ادامه داد: در سال ۹۵ حقوق هسته ای به رسمیت شناخته شده  و رابطه پولی و سوئیفت بانک مرکزی با خارج برقرار است.
* صادرات ۲ میلیون بشکه نفت در سال جدید
رئیس‌جمهور همچنین با بیان اینکه روند اقتصادی خود را در زمینه رشد اقتصادی و کاهش تورم در سال آینده ادامه خواهیم داد، گفت: میزان صادرات نفت به ۲ میلیون بشکه در سال جدید خواهد رسید.
وی تصریح کرد: در سال ۹۴ شاهد باران پربرکت الهی برای سرزمین خشک خود و سربلندی ملت در برجام و پایان تحریم‌ها بودیم.
اقای روحانی با تاکید بر اینکه ‌مردم در هفتم اسفندماه حماسه بزرگی را آفریدند گفت: در سال ۹۵ و در این بهار پیش‌رو باید با همه ایرانیان مخصوصا با هموطنان خود در داخل و خارج کشور صمیمیت و صفای خود را نشان دهیم.
وی خاطرنشان کرد‌: همین طور در سال جدید باید آشتی بین همه احزاب و گروه‌ها باشد و مثل سال قبل سال همدلی و همزبانی باشد.
رئیس‌جمهور تصریح کرد: مردم بهاری را آغاز می‌کنیم که بانک‌ها و بیمه‌های ما تحریم نیستند و سرمایه‌گذاری در کشور ما آغاز شده و حقوق هسته‌ای ما به رسمیت شناخته شده و دنیا تعامل سازنده ما را باور کرده که ما این تعامل را با دنیا ادامه می‌دهیم.
وی ادامه داد: مردم ما از تنش بیزار هستند؛ کشورهایی که مسیر تنش را انتخاب کردند انشاءالله به صلح و صمیمیت بازگردند، آنهایی که ناجوانمردانه بحث تست موشکی ما را به شورای امنیت بردند ناامیدانه برگشتند، ما قصد تجاوز به کشوری از همسایگان خود را نداریم و فعالیت موشکی ما کاملا دفاعی است.
اقای روحانی با بیان اینکه حفظ محیط زیست باید یکی از اصول ما در ایام عید باشد، گفت: همه دستگاه‌ها آماده ارائه خدمات به مردم هستند و همه ارگان‌های مربوطه در ستاد نوروزی فعال بوده که از همه ارگان‌هایی که در این ایام مشغول خدمت‌رسانی به مردم هستند تشکر می‌کنم.
وی ادامه داد: خوشحالم که در جلسه هیأت دولت وزیر راه گفت که در این ایام در مسیرهای شمالی چند مسیر موقتا باز می‌شود اما تکمیل نهایی این مسیرها چند ماه دیگر زمان می‌خواهد که دولت این مسیرها را و همچنین مسیرهای ریلی را تا پایان سال تکمیل خواهد کرد.
اقای روحانی همچنی در ادامه سخنان خود از اصحاب رسانه به خاطر خدمات رسانه ای در قبال برجام و انتخابات هفتم اسفندماه تشکر کرد.
* برنامه موشکی ایران برای دفاع و حفاظت از کشور است
آقای روحانی با تاکید بر اینکه مردم ایران از تنش، برخورد و افراط بیزار هستند افزود: باکمک ملت ایران در منطقه صلح و صفا برقرار می‌شود و اگر یکی دو کشوری که مسیر افراط را برگزیده اند به مسیر انسانیت برگردند شاهد صفا، صمیمیت و توسعه در منطقه خاورمیانه خواهیم بود.
وی گفت: خوشحالیم که خوشحالی افراطیون و جنگ طلبان که بحث آزمایش موشکی ایران را به شورای امنیت بردند ناامید شدند و دنیا به آنها جواب منفی داد و گفت برنامه موشکی ایران برای دفاع و حفاظت از کشور است و ایران قصد تجاوز به هیچ  کشوری از جمله همسایگان را ندارد.
آقای روحانی افزود: سلاح برای دفاع از ملت و کشور است و ملت ایران برای روابط بهتر با دنیا خود را آماده کرده است.
وی همچنین گفت : از مردم خواهش می کنم در ایام عید نوروز برای دوستی و آشتی و روابط بهتر استفاده کنند.
آقای روحانی افزود: امیدوارم که این ایام برای فرزندان روزهای شادی آفرین باشد و با فرهنگ ایران بیشتر آشنا شوند و با طبیعت آشتی و ازمحیط زیست حفاظت کنند و سفرهای نوروزی به سلامت انجام شود .
وی با تاکید بر اینکه همه دستگاه ها آماده ارائه خدمات به مسافران نوروزی هستند، گفت: ستاد نوروزی فعال است و همه دستگاه های خدماتی از جمله امدادی، انتظامی و سایر خدمات باید به مردم ارائه شود.
آقای روحانی با اشاره به تلاش راهداری ، اورژانس، بهداشت و درمان برای ارائه خدمات و نیز آموزش و پرورش برای اسکان مسافران و همچنین نیروی انتظامی گفت: از همه دستگاه ها که در ایام نوروز به مردم خدمات رسانی می کنند پیشاپیش تشکر می کنم به ویژه مرزداران عزیز که همواره خواب راحت را کنار می گذارند و از مرزهای کشور حراست و در نوروز سنگر را حفظ می کنند.
* در منطقه منجیل، یک خط و تونل برای ایام نوروز به طور موقت باز می شود
رئیس جمهور با اشاره به گزارش وزیر راه و شهرسازی در هیئت دولت گفت: در ایام نوروز هم در جاده شمال در منطقه سوادکوه یکی دو مسیر جدید به طور موقت بازگشایی می شود .
آقای روحانی افزود: در منطقه منجیل هم یک خط و تونل برای ایام نوروز به طور موقت باز می شود که البته تکمیل این دو طرح به زمان بیشتری نیاز دارد اما  به طور موقت در نوروز مورد بهره برداری قرار می گیرد .
رئیس جمهور گفت‌:  دولت تلاش می‌کند این جاده های مهم در سال  ۹۵  تکمیل شود.
وی افزود: همچنین برخی از خطوط ریلی کشور نیز در سال  ۹۵ تکمیل خواهد شد و امیدوارم سال خوب و عید نوروز خوب برای همه مردم باشد.
رئیس جمهور گفت: همچنین از همه اصحاب رسانه به ویژه خبرنگاران صدا و سیما تشکر می کنم به ویژه اینکه در اطلاع رسانی اتفاقات مهمی مانند برجام، هفتم اسفند، نوروز  و در طول سال برای مردم تلاش کردند.
کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است