دوشنبه, ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
آخرین اخبار
24 آوریل 2018 ، ساعت 15:17 2,409 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :39780
استاندار گیلان در آستانه اشرفیه اعلام کرد :

بالغ بر ۹۵۰ میلیون متر مکعب آب در پشت سد سفید رود ذخیره شده است

استاندار گیلان ظهر امروز به هنگام بازدید از کاشت مکانیزه برنج در زمین شالیزاری واقع در روستای پرکاپشت یاور زاده بخش مرکزی آستانه اشرفیه اعلام کرد : بر اساس پیشنهاد های فرمانداران شهرهای گیلان و با هماهنگی بین آب منطقه ای ، جهاد کشاورزی و آبیاری، رها سازی آب پشت سد در روز هشتم اردیبهشت آغاز خواهد شد.
به گزارش جلال شرق ، دکتر سالاری ضمن تقدیر از کشاورزان در مساعی و کمک به مسئولین استان و شهرستان و کشت زمستانه زمین های شالیزاری منطقه اظهار کرد : میزان آب ورودی پشت سد که در سال گذشته بالغ بر ۲۵۰متر مکعب در هر ثانیه بوده است امسال در وضعیت فعلی از  ۵۶ مترمکعب بر ثانیه به ۹۵ متر مکعب در ثانیه رسیده است .
وی افزود : حجم آب پشت سد سفید رود در سال گذشته در این مقطع زمانی بالغ بر ۱هزار ۱۵۰ میلیون متر مکعب بوده است که بر اساس گزارش رسیده تا کنون ۹۵۰ میلیون متر مکعب بوده است.
استاندار گیلان پس از گفتگو با شیوه های کشت مکانیزه با برنج کار روستای مورد بازدید ، از مزرعه بادام کاری مکانیزه روستای نقره ده از توابع بندر کیاشهر بازدید و با شیوه و مزایایی کشت مکانیزه بادام از نزدیک آشنا شد.
مهندس سالاری پس از استماع گزارش بادامکار منطقه برای بررسی پمپاژ روستای دستک از این منطقه بازدید و گزارش لازم از سوی مسئولین و مردم منطقه به وی ارائه شد.
استاندار گیلان عصر امروز برای جمع بندی مسائل مطرح شده در فرمانداری این شهرستان حضور یافت و با فرماندار و مدیران کل جهاد کشاورزی ، آبیاری و … تشکیل جلسه داد .
گفتنی است که استاندار گیلان را جمعی از مسئولین استان و شهرستان همراهی می کردند.

عکس و گزارش: محمد اکبری پور

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است