یکشنبه, ۲۵ مهر ۱۴۰۰
آخرین اخبار
7 سپتامبر 2021 ، ساعت 14:54 85 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :66922
فرماندار شهرستان آستانه اشرفیهدر جلسه بانوان فرهنگی طرح ترافیک ؛

بانوان نقش موثری در فرهنگ سازی رانندگی دارند

جلسه بانوان فرهنگی طرح ترافیک به مناسبت هفته ناجا با حضور پرسنل پلیس راه استان برای بانوان کارمند شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان آستانه اشرفیه برگزارشد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جلال شرق، دراین نشست فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه فرهنگ سازی در استفاده صحیح از وسایل نقلیه را ضروری دانست و افزود: رعایت سرعت ها ، حق تقدم در کل عمل به قوانین راهنمایی و رانندگی نقش بسزایی در کاهش ترافیک و حوادث جاده ای را خواهد داشت که با فرهنگ سازی این امر محقق می شود .

حمید رضایی به نقش موثر بانوان در فرهنگ سازی اشاره داشت و گفت : قدرت بانوان در راستای فرهنگ سازی و استفاده صحیح وسایل نقلیه تعیین کننده است چرا که اقدامات و عملکرد هر یک از بانوان در آموزش ،هشیاری ، توجه به قوانین رانندگی،رعایت سرعت مطمئنه، هم خود و هم دیگران در کاهش ترافیک و تصادف و نجات یک یا چندین انسان موثر است .

نماینده عالی دولت مشارکت سایر ارگان ها و نهادها را در به حداقل رساندن تصادفات جاده ای خواستار شد و تصریح کرد :با برنامه های آموزشی ،پژوهشی و خلاقانه تلاش در کاهش آمار تصادفات،سوانح جاده ای و ترافیک را خواهیم داشت .

در ادامه مسئول آموزش پلیس راه استان ؛ سرهنگ رضا پور حسن با اظهار به اینکه بانوان نخستین آموزگاران در خانواده و همچنین بخش اعظمی از تربیت به عهده آن ها است تصریح کرد : میزان جرائم رانندگی ثبت شده از سوی بانوان نسبت به مردان کمتر است که برای توسعه انظباطی و کاهش آمار تصادف و ترافیک همراهی بانوان با اقشار مختلف در قالب طرح بانوان فرهنگ یار در کنار مامورین راهنمایی و رانندگی مورد نیاز است .

وی هدف از اجرای طرح بانوان فرهنگ یار ترافیک را افزایش ایمنی ، کاهش آمار تصادفات ،سوانح جاده ای ،کاهش ترافیک ،انتقال آموزش ها به اعضای خانواده ، کودکان،همکاران حاضر در محل کار و محافل دیگر بیان کرد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است